Liga hiszpańska - Segunda B: CD Atlético Baleares - Real Racing Club de Santander 1-1 (1-0)

2 czerwca w Palmie de Majorce odbył się mecz rozgrywek hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Atlético Baleares a Racinga Santander. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Ponieważ w pierwszym starciu padł remis 0-0, awans wywalczyła drużyna Racinga Santander.

Hiszpania - Segunda B
2019-06-02 12:00 | Stadion: Campo de Son Malferit | Arbiter: David Gálvez Rascón
CD Atlético Baleares
Real Racing Club de Santander
1
1
Francesc Fullana 40'
Aitor Buñuel 66'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 17. minucie Kike López zastąpił Álvara Vegę.

Trzeba było trochę poczekać, aby Xesc Fullana wywołał eksplozję radości wśród kibiców Atlético Baleares , zdobywając bramkę w 40. minucie meczu. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Atlético Baleares.

Trener Racinga Santander postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 56. minucie na plac gry wszedł Cejudo, a murawę opuścił Berto Cayarga. W 62. minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Cejudowi z Racinga Santander.

Zawodnicy Racinga Santander odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Aitor Buñuel.

Arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom Atlético Baleares: Álvarowi Vedze w 69. i Nuże Marong w 72. minucie. W 79. minucie w drużynie Racinga Santander doszło do zmiany. Ritchie Kitoko wszedł za Nica Hidalga. A trener Atlético Baleares wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Adriána Hernándeza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 18 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Samuel Shashoua.

W 80. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Rubéna Gonzáleza z Atlético Baleares, a w 89. minucie Julena Castañedę z drużyny przeciwnej. Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku w zespole Racinga Santander doszło do zmiany. Daniel Segovia wszedł za Sergia Ruiza. W doliczonej drugiej minucie starcia drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Cejudo osłabiając drużynę Racinga Santander. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 62. minucie.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Iván Crespo Secunza
80′ Rubén González Alves
Aitor Buñuel Redrado  66′
Guillermo Juan Vallori Grimalt
Julen Castañeda Nuin89′
Alberto Castaño Luis
Óscar Gil Osés
 40′ Francesc Fullana Ginard
Iñaki Olaortua Descarga
17′ Enrique López Delgado
Nicolás Hidalgo GArcía79′
Marc Rovirola Moreno
Mario Ortiz Ruiz
79′ Samuel Shashoua
Sergio Ruiz Alonso87′
Alberto Villapalos Muñoz
David Barral Torres
Marcos Eusebio Jiménez de la Espada Martín
Alberto Cayarga Fernández56′
72′ Nuha Marong Krubally
Enzo Lombardo
Manuel Herrera Yagüe
Jagoba Zárraga Martínez
Gabriel Guasp Bergas
Jordi Figueras Montel
17′ 69′ Álvaro Vega Suárez
Daniel Lucas Segovia87′
79′ Adrián Fernando Hernández Socorro
Javier Siverio Toro

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Drużyna Atlético Baleares wymieniła dwóch zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.