Liga hiszpańska - 9. kolejka Segunda División: RCD Mallorca - Malaga CF 3-1 (1-0)

29 października na Iberostar Estadi w Palmie de Majorce odbyło się starcie 9. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami RCD Mallorca i Malaga CF. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem RCD Mallorca 3-1.

9. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-10-29 19:00 | Stadion: Iberostar Estadi | Arbiter: Oliver De La Fuente Ramos
P. Chavarría 67'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Amath Ndiaye. Asystę zanotował Martin Valjent.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom RCD Mallorca: Salvie Sevilli w 25. i Ruizowi de Galarrecie w 40. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki RCD Mallorca.

Na drugą połowę zespół Malaga CF wyszedł w zmienionym składzie, za Juande Rivasa wszedł Jozabed.

Drużyna Malaga CF ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 50. minucie na listę strzelców wpisał się Raíllo. Przy zdobyciu bramki asystował Salva Sevilla.

W 58. minucie kartkę obejrzał Luis Muñoz z jedenastki gości. W 60. minucie za Caye Quintanę wszedł Jairo Samperio.

Niedługo później Pablo Chavarría wywołał eksplozję radości wśród kibiców Malaga CF, zdobywając bramkę w 67. minucie pojedynku. Asystę zaliczył Jairo Samperio.

W 69. minucie w zespole RCD Mallorca doszło do zmiany. Febas wszedł za Ruiza de Galarretę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy RCD Mallorca w 73. minucie spotkania, gdy Dani Rodríguez strzelił trzeciego gola. Asystę przy bramce zaliczył Braian Cufré.

W 76. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Cristian Rodríguez, Julio Martínez, a na ich miejsce weszli Luis Muñoz, Yanis Rahmani. Chwilę później trener RCD Mallorca postanowił bronić wyniku. W 77. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Daniego Rodrígueza wszedł Brian Oliván, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać prowadzenie. Na 12 minut przed zakończeniem meczu arbiter ukarał kartką José Matosa, zawodnika gości.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-1.

Iván Calero Ruiz
 50′ Antonio José Raíllo Arenas
Josua Antonio Mejías García
Martin Valjent
Juan De Dios Rivas Margalef46′
Braian Ezequiel Cufré
José Joaquín Matos García78′
 73′ 77′ Daniel José Rodríguez Vázquez
Alberto Escassi Oliva
Antonio Sánchez Navarro
Ramón Enríquez Rodríguez86′
86′ Jordi Mboula Queralt
Cayetano Quintana Hernández60′
40′ 69′ Iñigo Ruiz de Galarreta Etxeberria
José Luis Muñoz León58′ 76′
25′ 77′ Salvador Sevilla López
Yanis Rahmani Cordeiro76′
 10′ 86′ Amath Ndiaye
Pablo Chavarría  67′
Miquel Parera Pizá
Daniel Barrio Álvarez
Francisco Gámez López
Gonzalo Alejandro Crettaz
77′ Brian Oliván Herrero
Alejandro Benítez Palomero
Franco Matías Russo Panos
Alberto Miguel Quintana Moreno
69′ Aleix Febas Pérez
David Rodríguez Lombán
Francisco Gonzalez Verjara
Cristo Jesús Romero Gómez
Luka Romero Bezzana
David Larrubia Romano
86′ Alexander Alegría Moreno
Cristian Rodríguez Pérez76′
Marc Cardona Rovira
Jairo Samperio60′
Abdón Prats Bastidas
Jozabed Sánchez Ruiz46′
86′ Aleksandar Trajkovski
Julio Martínez Cortés76′
77′ Lago Junior Wakalibille
Carlos Orlando Sa86′

Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.