Liga hiszpańska - 9. kolejka Segunda División: RCD Espanyol Barcelona - SD Ponferradina 2-0 (1-0)

W pojedynku 9. kolejki hiszpańskiej Segunda División, który rozegrany został 28 października, zespół Espanyolu Barcelona wygrał z Ponferradiną 2-0 (1-0). Starcie odbyło się na RCDE Stadium w Cornelli de Llobregat.

Adri Embarba 48'

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 14. minucie arbiter ukarał kartką Carlosa Doncela, piłkarza Ponferradinej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Espanyolu Barcelona w 24. minucie spotkania, gdy Raúl de Tomás strzelił pierwszego gola. Asystę przy bramce zaliczył Darder.

Między 25. a 38. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Espanyolu Barcelona i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Espanyolu Barcelona.

Drugą połowę zespół Ponferradinej rozpoczął w zmienionym składzie, za Gaspara Panadera wszedł Pablo Valcarce.

Drużyna Ponferradinej ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 48. minucie nie dał szans obrony bramkarzowi Adri Embarba. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 54. minucie Matías Vargas zastąpił Frana Méridę. Między 54. a 74. minutą, boisko opuścili piłkarze Ponferradinej: Erik Morán, Iván Rodríguez, Curro Sánchez, Yuri, na ich miejsce weszli: Juergen Elitim, Ríos Reina, Dani Romera, Kaxe. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Melendy, Davida Lópeza zajęli: Javi Puado, Keidi Bare. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Ponferradina: Juergenowi Elitimowi w 73. i José Amowi w 76. minucie.

Kibice Espanyolu Barcelona nie mogli już doczekać się wprowadzenia Pola Lozana. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Darder. Na 12 minut przed zakończeniem meczu w jedenastce Espanyolu Barcelona doszło do zmiany. Vadillo wszedł za Raúla de Tomása. W 83. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Yuriego z Ponferradinej, a w 88. minucie Adrię Pedrosę z drużyny przeciwnej.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

José Manuel Hernando Riol
38′ Leandro Daniel Cabrera Sasía
José María Amo Torres76′
88′ Adrià Giner Pedrosa
Iván Rodríguez del Pozo25′ 54′
 48′ Adrián Embarba Blázquez
Erik Morán Arribas54′
65′ David López Silva
Carlos Doncel Ordoñez14′
78′ Sergi Darder Moll
Gaspar Panadero Zamora46′
28′ 54′ Matías Ezequiel Vargas Martín
Pablo Guido Larrea Gambara
55′ Óscar Melendo Jiménez
Francisco José Sánchez Rodríguez73′
 24′ 78′ Raúl de Tomás Gómez
Yacouba Diori Hamani Magagi
65′ Keidi Bare
José Antonio Ríos Reina54′
78′ Pol Lozano Vizuete
Saúl Crespo Prieto
Nicolás Melamed Ribaudo
Juergen Farid Elitim Sepúlveda54′ 73′
54′ Francisco Perez Merida
Pablo Valcarce Vidal46′
78′ Álvaro Vadillo Cifuentes
Alejandro Viedma Vega
Víctor Campuzano Bonilla
Álex Aizpuru Aizbitarte74′
Jofre Carreras Pagès
Daniel Romera Andújar73′
55′ Javier Puado Díaz

Arbiter w pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gości, natomiast w drugiej trzy. Piłkarze Espanyolu Barcelona dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną mniej.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.