Liga hiszpańska - 9. kolejka Segunda División: Rayo Vallecano - CF Fuenlabrada 2-0 (0-0)

29 października na Estadio de Vallecas w Madrycie odbył się pojedynek 9. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Rayo i Fuenlabrady. Starcie zakończyło się zwycięstwem Rayo 2-0.

29 października  na Estadio de Vallecas w Madrycie odbył się pojedynek  9. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Rayo  i Fuenlabrady. Starcie zakończyło się zwycięstwem Rayo 2-0.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Rayo wygrał jeden raz, zremisował raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 14. a 21. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Rayo i jedną drużynie przeciwnej.

W 26. minucie arbiter wskazał na wapno, ale bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna gości. W drugiej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Isiemu Palazónowi z zespołu gospodarzy. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Mikelowi Iribasowi, zawodnikowi Fuenlabrady. W 59. minucie Iban Salvador zastąpił Óscara Pinchiego.

Trener Rayo wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Andrésa Martína. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić José Ulloa. Posunięcie trenera było słuszne. Andrésa Martína zdobył dającą prowadzenie bramkę w 71. minucie spotkania. W 69. minucie w drużynie Rayo doszło do zmiany. Antoñín Cortés wszedł za José Poza.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Rayo w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy bramkę zdobył Andrés Martín. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Álvaro García.

W następstwie utraty bramki trener Fuenlabrady postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił pomocnika Cristóbala i na pole gry wprowadził napastnika Sekou Gassamę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Rayo w 82. minucie spotkania, gdy Antoñín Cortés strzelił drugiego gola. Bramka padła po podaniu Andrésa Martína.

W 86. minucie sędzia przyznał kartkę Sekou Gassamie z Fuenlabrady. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Zespół Rayo był w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po trzy żółte kartki.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.

Już w najbliższą niedzielę drużyna Fuenlabrady rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie CD Tenerife. Tego samego dnia CD Lugo będzie gościć jedenastkę Rayo.