Liga hiszpańska - 9. kolejka Segunda División: Rayo Vallecano - CF Fuenlabrada 2-0 (0-0)

29 października na Estadio de Vallecas w Madrycie odbył się pojedynek 9. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Rayo i Fuenlabrady. Starcie zakończyło się zwycięstwem Rayo 2-0.

9. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-10-29 21:30 | Stadion: Estadio de Vallecas | Arbiter: Juan Luis Pulido Santana
Rayo Vallecano
CF Fuenlabrada
2
0
Andrés Martín 71'
Antoñín Cortés 82'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Rayo wygrał jeden raz, zremisował raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 14. a 21. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Rayo i jedną drużynie przeciwnej.

W 26. minucie arbiter wskazał na wapno, ale bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna gości. W drugiej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Isiemu Palazónowi z zespołu gospodarzy. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Mikelowi Iribasowi, zawodnikowi Fuenlabrady. W 59. minucie Iban Salvador zastąpił Óscara Pinchiego.

Trener Rayo wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Andrésa Martína. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić José Ulloa. Posunięcie trenera było słuszne. Andrésa Martína zdobył dającą prowadzenie bramkę w 71. minucie spotkania. W 69. minucie w drużynie Rayo doszło do zmiany. Antoñín Cortés wszedł za José Poza.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Rayo w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy bramkę zdobył Andrés Martín. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Álvaro García.

W następstwie utraty bramki trener Fuenlabrady postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił pomocnika Cristóbala i na pole gry wprowadził napastnika Sekou Gassamę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Rayo w 82. minucie spotkania, gdy Antoñín Cortés strzelił drugiego gola. Bramka padła po podaniu Andrésa Martína.

W 86. minucie sędzia przyznał kartkę Sekou Gassamie z Fuenlabrady. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Dragan Rosić
19′ Luis Jan Piers Advíncula Castrillón
Mikel Iribas Aliende50′ 59′
14′ Emiliano Daniel Velázquez Maldonado
Alejandro Sotillos Miarmau64′
Esteban Ariel Saveljich
Adrián Diéguez Grande
Francisco José García Torres
Moises Delgado
69′ Mario Suarez
Rubén Pulido Peñas
45′ 90′ Isaac Palazón Camacho
Marquez Crespo Cristóbal74′
Álvaro García Rivera
Francisco Feuillassier Ábalo64′
86′ Óscar Guido Trejo
Randy Nteka
69′ José Ángel Pozo la Rosa
Iván Salvador Edu 26′ (k.) 21′ 59′
69′ José Leonardo Ulloa
Álvaro Aguado Méndez64′
69′ Santiago Comesaña Veiga
Aldair Amarildo Fuentes Siguas
86′ Óscar Valentín Martín Luengo
Álvaro Gutiérrez
Jonathan Montiel Caballero
Alejandro Miguel Mula Sanchez64′
69′  82′ Antonio Cortés Heredia
Alejandro Velasco Fariñas
90′ Tiago Manuel Dias Correia
Tahiru Awudu
69′  71′ Andrés Martín García
Óscar Francisco García Quintela59′
Yacine Qasmi
Sekou Gassama Cissokho74′ 86′

Zespół Rayo był w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po trzy żółte kartki.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.