Liga hiszpańska - 9. kolejka Segunda División: CD Tenerife - CD Lugo 1-1 (1-0)

29 października na Estadio Heliodoro Rodríguez Lopéz w Santa Cruz de Teneryfie odbył się pojedynek 9. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami CD Tenerife i Lugo. Mecz zakończył się remisem 1-1.

9. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-10-29 19:00 | Stadion: Estadio Heliodoro Rodríguez Lopéz | Arbiter: Francisco José Hernández Maeso
CD Tenerife
CD Lugo
1
1
Fran Sol 39'
Juanpe 90'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 starć zespół Lugo wygrał pięć razy, ale więcej przegrywał, bo sześć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla drużyny Lugo. W dziewiątej minucie czerwoną kartkę obejrzał Hugo Rama, tym samym drużyna gości musiała większość mecz grać w dziesiątkę, mimo to zdołała jeszcze poprawić wynik.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom CD Tenerife: Brunonowi Wilsonowi w 25. i Franowi Solowi w 28. minucie. Kibice CD Tenerife nie mogli już doczekać się wprowadzenia Samuela Shashouę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Otar Kakabadze. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić dającego prowadzenie gola.

Wysiłki podejmowane przez zespół CD Tenerife w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 39. minucie Fran Sol dał prowadzenie swojej drużynie. Przy zdobyciu bramki pomógł Jorge Zarfino.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartką został ukarany Nono, piłkarz gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu CD Tenerife.

Drugą połowę drużyna CD Tenerife rozpoczęła w zmienionym składzie, za Brunona Wilsona wszedł Alberto Jiménez. Także w drużynie Lugo w czasie przerwy zaszły zmiany, za Cristiana wszedł Gerard Valentín. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom CD Tenerife: Áleksowi Muñozowi w 53. i Nikoli Šipčić w 59. minucie.

W 62. minucie Moctar El Hacen zastąpił Juanpego. Trener Lugo postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił pomocnika José Rodrígueza i na pole gry wprowadził napastnika Chrisa Ramosa, który w bieżącym sezonie ma na koncie już dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W 75. minucie Gerard Valentín został zmieniony przez Diego Alendego, co miało wzmocnić zespół Lugo. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Samuela Shashouę na Carlosa Pomaresa.

W doliczonej piątej minucie pojedynku żółtą kartkę dostał Joselu z drużyny gospodarzy.

Mimo że zespół Lugo nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 52 ataki oddał tylko cztery celne strzały, to w końcu zdobył długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W tej samej minucie gola wyrównującego strzelił Juanpe. Asystę przy bramce zaliczył Chris Ramos.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Ander Cantero Armendáriz
34′ Otar Kakabadze
Eduard Campabadal Claros
59′ Nikola Šipčić
Frederico André Ferrão Venâncio
25′ 46′ Bruno Ricardo Valdez Wilson
Marcelo Amado Djaló Taritolay
53′ Alejandro José Muñoz Miguel
Carlos Pita González70′
45′ 70′ David González Plata
Cristian Ignacio Herrera Pérez46′
70′ Valentín Vada
José Ángel Carrillo Casamayor
 39′ 28′ Francisco Sol Ortiz
José Luis Rodríguez Francis70′
Daniel Hernández Santos
Alberto Varó Lara
46′ Alberto Jiménez Benítez
Diego Alende López75′
79′ Carlos Pomares Rayo
Xavier Torres Buigues70′
70′ Jesús Manuel Santana Abreu
Christopher Ramos de la Flor70′
Aitor Sanz Martín

34′ 79′ Samuel Shashoua

Emmanuel Apeh

70′ 90′ José Luis Moreno Barroso

Przewaga drużyny CD Tenerife w posiadaniu piłki była ogromna (69 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Zawodnicy gości otrzymali w meczu jedną czerwoną kartkę, a ich przeciwnicy sześć żółtych.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników.