Liga hiszpańska - 9. kolejka Segunda División: Albacete Balompié - UD Las Palmas 1-1 (1-0)

28 października na Estadio Carlos Belmonte w Albacete odbył się pojedynek 9. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Realu Betis i Las Palmas. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

9. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-10-28 19:00 | Stadion: Estadio Carlos Belmonte | Arbiter: David Gálvez Rascón
Albacete Balompié
UD Las Palmas
1
1
Fran García 37'
Maikel Mesa 90'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 26 starć zespół Las Palmas wygrał 12 razy i zanotował osiem porażek oraz sześć remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Trzeba było trochę poczekać, aby Fran García wywołał eksplozję radości wśród kibiców Realu Betis , zdobywając bramkę w 37. minucie meczu. Przy strzeleniu gola pomógł Ortuño.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Javi Castellano z drużyny gości. Była to 45. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Realu Betis.

Drugą połowę jedenastka Las Palmas rozpoczęła w zmienionym składzie, za Claudia, Javiego Castellana weszli Pietro Iemmello, Óscar Clemente. W 53. minucie arbiter pokazał kartkę Fabiowi Gonzálezowi z Las Palmas.

W 59. minucie za Cristiana Cedrésa wszedł Aridai Cabrera. Po chwili trener Realu Betis postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Ortuña. Na boisko wszedł Roman Zozulja, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W tej samej minucie Nahuel Arroyo został zmieniony przez Álvara Jiméneza, a za Manu Fustera wszedł na boisko Álvaro Peña, co miało wzmocnić zespół Realu Betis. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Fabia Gonzáleza na Sergia Ruiza oraz Benita Ramíreza na Kiriana Rodrígueza.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Las Palmas: Éricowi Curbelowi w 71. i Maikelowi Mesie w 83. minucie. W doliczonym czasie gry na listę strzelców wpisał się Maikel Mesa. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Realu Betis doszło do zmiany. David Del Pozo wszedł za Chemę Núñeza.

Minutę później kartki otrzymał Chema Núñez, Eddy Pascual z Realu Betis oraz Jonathan z jedenastki gości. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Tomás Cardona
 37′ Francisco García Solsona
Jonathan Silva Vieira90′
Karim Azamoum
Fabio González Estupiñan53′ 68′
90′ 90′ José Manuel Núñez Martín
Cristian Josué Artiles Cedrés59′
67′ Nahuel Arroyo Mazorra
Benito Ramírez del Toro73′
90′ Eddy Silvestre Pascual İsrafilov
Javi Castellano Betancor45′ 46′
76′ Manuel Fuster Lázaro
Maikel Mesa Piñero  90′ (k.) 83′
67′ Alfredo Ortuño Martínez
Óscar Clemente Mues46′
90′ David Del Pozo Guillén
Enzo Loiodice
Pape Maly Diamanka
Christian Rivera Hernández
67′ Álvaro José Jiménez Guerrero
Kirian Rodríguez Concepción73′
Javier Navarro Rodríguez
Sergio Ruiz Alonso68′
76′ Álvaro Peña Herrero
David Vicente Robles
Emiliano Gómez Dutra
Aridai Cabrera Suárez59′
Samuel Vazquez Diaz
Eduardo David Espiau Hernández
67′ Roman Zozulja
Pietro Iemmello46′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Las Palmas pokazał pięć.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna Las Palmas w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.