Liga hiszpańska - 9. kolejka Segunda B: UD Ibiza - CD Atlético Baleares 0-1 (0-0)

20 października na Estadio Municipal de Can Misses w Ibizie odbyło się spotkanie 9. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami UD Ibiza i Atlético Baleares. Starcie zakończyło się zwycięstwem Atlético Baleares 1-0.

9. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-10-20 12:00 | Stadion: Estadio Municipal de Can Misses | Arbiter: Víctor García
UD Ibiza
CD Atlético Baleares
0
1
Tony Gabarre 55'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Już w pierwszych minutach zespół UD Ibiza próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Ángel Rodado z UD Ibiza. Była to 34. minuta meczu.

Drugą połowę drużyna Atlético Baleares rozpoczęła w zmienionym składzie, za Aurtenetksego, Jordana Holsgrove'a weszli Borja Emeterio, David Haro. Niestety w 51. minucie meczu Manu Herrera bramkarz Atlético Baleares z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Xabiego Ginarda - rezerwowego bramkarza zespołu.

Jedynego gola meczu strzelił Tony Gabarre dla jedenastki Atlético Baleares. Bramka padła w tej samej minucie. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 56. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Orfilę z Atlético Baleares, a w 58. minucie Raíego Nascimentę z drużyny przeciwnej. W 61. minucie Kwasi Sibo został zmieniony przez Javiego Larę. Kibice UD Ibiza nie mogli już doczekać się wprowadzenia Diego Mendozę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie aż trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Cirio.

W 75. minucie w zespole UD Ibiza doszło do zmiany. Fran Grimà wszedł za Kike Lópeza. Od 89. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom UD Ibiza i jedną drużynie przeciwnej.

Jon Aurtenetxe Borde46′
90′ Mariano Gómez
Pedro Orfila Artime56′
75′ Enrique López Delgado
José Gabriel Peris Sornosa
90′ David Morillas Jiménez
Guillermo Juan Vallori Grimalt
Miguel Núñez Borreguero
Jordan Holsgrove46′
Javier Pérez Mateo
Gorka Iturraspe Derteano
61′ Kwasi Sibo
Jorge Ortiz Mendoza89′
67′ Sergio Cirio Olivares
Marc Rovirola Moreno
58′ Raí Nascimento de Oliveira
Alberto Villapalos Muñoz
34′ Ángel Rodado Jareño
Antonio Gabarre Ballarín  55′
Germán Parreño Boix
Xavier Ginard Torres51′
75′ Francisco Grimà Aguilera
José Carlos Caballero Vargas
Álex Quintanilla Urionabarrenetxea
Borja San Emeterio Díaz46′
Juan Antonio Arranz Albertos
Alberto Gil Barea
61′ Javier Lara Grande
David Haro Iniesta46′
Francisco Carbià Barrera
Diego Cervero Otero
67′ Diego Roberto Mendoza Meabe
Arturo Juan Rodríguez Pérez-Reverte

Przewaga jedenastki UD Ibiza w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał cztery żółte kartki zawodnikom UD Ibiza, a piłkarzom gości pokazał dwie.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.