Liga hiszpańska - 9. kolejka Segunda B: Tarragona - La Nucía 2-1 (2-1)

W spotkaniu 9. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 20 października, drużyna Tarragony zwyciężyła z La Nucía 2-1 (2-1). Mecz odbył się na Nou Estadi de Tarragona.

Cristian Fernández 28'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W czwartej minucie do własnej bramki trafił zawodnik La Nucía Juanan.

W 12. minucie kartkę dostał Romain Habran, zawodnik Tarragony.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Tarragony w 12. minucie spotkania, gdy Romain Habran zdobył drugą bramkę.

Zawodnicy gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W 28. minucie na listę strzelców wpisał się Cristian Fernández.

W 34. minucie arbiter ukarał żółtą kartką José Miñana z La Nucía, a w 37. minucie Ferrána Ginera z drużyny przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 48. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Javiera Bonillę z Tarragony, a w 50. minucie Jonatana Neftalíego z drużyny przeciwnej. W 61. minucie Cristian Fernández zastąpił Juanję.

W 65. minucie w jedenastce Tarragony doszło do zmiany. Sergio Montero wszedł za Damiána Petcoffa. Chwilę później trener La Nucía postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Sergi García, a murawę opuścił Juanan. Chwilę później trener Tarragony postanowił bronić wyniku. W 71. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Pola Ballesterosa wszedł Carlos Albarrán, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać prowadzenie.

W 77. minucie Romain Habran został zmieniony przez Lola, co miało wzmocnić jedenastkę Tarragony. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Fofę na Titiego. W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Bruno Perone z Tarragony. Zespołowi La Nucía zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Tarragony.

Óscar Fornés López
48′ Javier Bonilla Sevillano
José Mas García
90′ Bruno Caldini Perone
Alfredo Pedraza Arias
 12′ 12′ 77′ Romain Jacques Habran
Adolfo Enríquez García79′
65′ Damián Ezequiel Petcoff Kailer
Cristian Fernández Rodríguez  28′ 61′
71′ Pol Ballesteros Ferrer
Cedric Julien Main
37′ Ferrán Giner Peris
Francisco Javier Moreno Jiménez
Cheikh Kane Sarr
Carlos Molina Segura
71′ Carlos Albarrán Sanz
Sabahudin Alomeroviс
Jorge Carreón Negrete
Julen Monreal Perales
Víctor Martínez Manrique
Mikel Solís Soler
77′ . Lolo
Sergi García Pérez70′
Joel Marín Lasso
Juan José Gracia Izquierdo61′
65′ Sergio Montero Ortiz
José Antonio Belmonte Pérez79′

Przewaga drużyny La Nucía w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Sędzia ukarał żółtymi kartkami czterech piłkarzy gospodarzy. Pokazał im dwie żółte kartki w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Zawodnicy La Nucía obejrzeli jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.