Liga hiszpańska - 9. kolejka Segunda B: SD Ejea - Valencia CF Mestalla 2-0 (2-0)

20 października na Estadio de Luchán w Ejea de losie Caballeros odbył się pojedynek 9. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Ejea i Valencii CF II. Starcie zakończyło się zwycięstwem Ejea 2-0.

David Mainz 15'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W pierwszej minucie na listę strzelców wpisał się Manu Molina.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Adriánowi Gómezowi z drużyny gości. Była to 13. minuta spotkania.

Zespół Valencii CF II ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy , strzelając kolejnego gola. Po kwadransie gry wynik ustalił David Mainz. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 17. minucie David Ballarín został zastąpiony przez Juana Peñalozę. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 53. minucie w drużynie Valencii CF II doszło do zmiany. Koba Koindredi wszedł za Adriána Gómeza. A kibice Ejea nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ramóna Lópeza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić David Mainz.

W 60. minucie Alfred Planas został zmieniony przez Yunusa Musaha, co miało wzmocnić zespół Valencii CF II. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alberta Torrasa na Kike'a w 74. minucie. Na kwadrans przed zakończeniem starcia kartkę obejrzał Ramón López z Ejea. Po chwili trener Valencii CF II postanowił wzmocnić linię napadu i w 83. minucie zastąpił zmęczonego Carlosa Gonzáleza. Na boisko wszedł Noha Nlandu, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 87. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Javiego Jiméneza z Valencii CF II, a w pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania Francisca Tenę z drużyny przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

Vicente Esquerdo Santas
90′ Francisco Tena
Adrián Gómez Ramírez13′ 53′
74′ Albert Torras Crespo
Alfred Planas Moya60′
17′ David Ballarín Correas
Francisco Carlos González Cabrera83′
 15′ 57′ David Emilio Mainz Navarro
Sergio Moreno Martínez
 1′ Manuel Molina Rodríguez
Jordi Sánchez Ribas
Ander Bardají Maiza Lasgar
Joaquín Blázquez
Iván Azcue Vigor
David Castro Pazos
74′ Enrique Gómez Hermoso
Hugo Guillamón Sanmartín
Jorge Ignacio Lafita Castillo
Koba Lein Koindredi53′
57′ 76′ Ramón López Olivan
Yunus Dimoara Musah60′
Imanol Sarriegi Isasa
Carlos Pérez Sánchez
17′ Juan Sebastián Peñaloza Ragga
Noha Ndombasi Nlandu83′

Drużyna Valencii CF II miała 14 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Zespół Ejea zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.