Liga hiszpańska - 9. kolejka Segunda B: SD Amorebieta - UD Logroñés 0-1 (0-1)

19 października na Campo Municipal de Urritxe w Amorebie-cie-Echano odbyło się spotkanie 9. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Amorebiety i Logronés. Mecz zakończył się zwycięstwem Logronés 1-0.

9. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-10-19 16:30 | Stadion: Campo Municipal de Urritxe | Arbiter: D. Pinto Herrera
SD Amorebieta
UD Logroñés
0
1
Olaetxea 43'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Zespół Logronés wygrał aż sześć razy, zremisował dwa, a przegrał tylko dwa.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 27. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ousamę Siddikiego z Logronés, a w 39. minucie Ekaitza Molinę z drużyny przeciwnej.

Jedyną bramkę meczu dla Logronés zdobył Olaetxea w 43. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Logronés.

W 55. minucie Ousama Siddiki został zmieniony przez Rayca Garcíę. W 63. minucie w drużynie Amorebiety doszło do zmiany. Ekain Zenitagoia wszedł za Gabriego Salazara.

W tej samej minucie trener Logronés postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Roni, a murawę opuścił Rubén Martínez. W 69. minucie Rementeria został zmieniony przez Aitora Ortegę, a za Mikela Zarrabeitię wszedł na boisko Aitor Aldalur, co miało wzmocnić jedenastkę Amorebiety. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Andera Vitorię na Jaime Sierrę. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Olaetxei z drużyny gości. Była to 87. minuta starcia.

Miguel Zabaco Tomé
39′ Ekaitz Molina Aretxabaleta
Jon Errasti Zabalete
69′ Unai Rementeria Castro
Rubén Martínez Granja63′
Iker Seguín Cid
Lander Olaetxea Ibaibarriaga  43′ 87′
Íñigo Orozco Andonegi
Andrés José Rodríguez Gaitán
63′ Gabriel Salazar Rojo
Ousama Siddiki27′ 55′
79′ Mikel Zarrabeitia Ipiña
Ander Vitoria Agirre89′
Álvaro Pérez Álvarez de Arcaya
Pablo Fid Martín
79′ Aitor Aldalur Agirrezabala
Javier Álamo Cruz
69′ Aitor Ortega Asenjo
Jaime Sierra Mateos89′
Iker Amorrortu Andrinúa
Antonio Manuel Asencio Rodríguez
63′ Ekain Zenitagoia Arana
Rayco García Dauta55′

David González Gómez63′

Víctor José Socorro Quintana

Przewaga jedenastki Amorebiety w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.