Liga hiszpańska - 9. kolejka Segunda B: Salamanca CF UDS - CD Izarra 1-1 (0-0)

20 października na Estadio El Helmántico odbyło się spotkanie 9. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Salamanki i Izarry. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

Álex Hinojosa 85'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 20. minucie arbiter ukarał kartką Giana Allalę, piłkarza Izarry.

W 24. minucie Antonio Amaro zastąpił Néstora Calderóna. W 32. minucie kartkę dostał Rúper z Izarry. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na początku drugiej połowy to zawodnicy Salamanki otworzyli wynik. W pierwszych minutach drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Hugo Díaz.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Salamanca: Hugonowi Díazowi w 53. i Néstorowi Calderónowi w 63. minucie. W 73. minucie w drużynie Izarry doszło do zmiany. Valdo wszedł za Juanlu Cisnerosa. Chwilę później trener Salamanki postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 75. minucie zastąpił zmęczonego Edu Ubisa. Na boisko wszedł Giovanni, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Na 12 minut przed zakończeniem pojedynku kartką został ukarany Kristian Álvarez, piłkarz gospodarzy. W 82. minucie w zespole Izarry doszło do zmiany. Pablo Ruiz wszedł za Giana Allalę.

Zawodnicy gości w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. Na pięć minut przed zakończeniem meczu wynik ustalił Álex Hinojosa.

W 86. minucie w jedenastce Salamanki doszło do zmiany. Álex Altube wszedł za Hugona Díaza. Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku arbiter pokazał kartkę Áleksowi Altubemu z drużyny gospodarzy. W tej samej minucie trener Izarry postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Toniego Garcíę wszedł José Albisu, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Izarry utrzymać remis.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Alejandro Ruiz Campagne
78′ Kristian Omar Álvarez Nuño
Eneko Martínez Oraa
24′ Antonio Amaro Mendo
Juan Luis Cisneros Alfaro73′
Jehu Beezye Chiapas Pérez
Antonio García Montero87′
Alexandru Mircea Țîrlea
Alejandro Hinojosa Costela  85′
 49′ 53′ 86′ Antonio Luis Díaz Sánchez
Roberto López Esquiroz32′
Fernando Monárrez Ochoa
Gorka Laborda García
75′ Eduardo Ubis Alesanco
Pablo Ruiz Villaverde82′
24′ 63′ Néstor Calderón Enríquez
Carlos Sagüés Curini
86′ 87′ Alejandro Altube Suárez
Raúl Almagro Mora
Rafael Mella Ferreiro
Francisco Javier Areso Blanco
75′ Giovanni Jesús Navarro Solé
Valmiro Lópes Rocha73′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Drużyna Salamanki zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Arbiter przyznał cztery żółte kartki piłkarzom Salamanki, a zawodnikom gości pokazał dwie.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.