Liga hiszpańska - 9. kolejka Segunda B: Real Union - Ath. Bilbao 0-1 (0-1)

W starciu 9. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 19 października, drużyna Realu Union przegrała z Ath. Bilbao 0-1 (0-1). Mecz odbył się na Estadio Gal w Irún.

Ewan Urain 29'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 28 spotkań jedenastka Realu Union wygrała 15 razy i zanotowała siedem porażek oraz sześć remisów.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Mikel Azkoiti z Realu Union. Była to 23. minuta pojedynku.

Jedyną bramkę meczu zdobył Ewan Urain dla jedenastki Ath. Bilbao. Bramka padła w tej samej minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Ath. Bilbao.

W 53. minucie Gorka Larrucea został zastąpiony przez Yoela Solę. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Ath. Bilbao: Unaiemu Vencedorowi w 56. i Sanowi Bartolomému w 69. minucie.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Ath. Bilbao doszło do zmiany. Antonio Salado wszedł za Jona Morcilla. Chwilę później trener Realu Union postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Mikel Orbegozo, a murawę opuścił Dani Estrada. Chwilę później trener Ath. Bilbao postanowił bronić wyniku. W 72. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Sana Bartolomégo wszedł Iñigo Baqué, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Ath. Bilbao utrzymać prowadzenie.

Między 73. a 89. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W 83. minucie Endika Galarza został zmieniony przez Alaina Eizmendiego, co miało wzmocnić jedenastkę Realu Union. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ewana Uraina na Julena Bernaolę. W drugiej połowie nie padły gole.

Jokin Ezkieta Mendiburu
23′ Mikel Azkoiti Juaristi
Jesús Areso Blanco
69′ Daniel Estrada Agirrezablaga
Oier Luengo Redondo
83′ Endika Galarza Goicoechea
Jon Rojo Sagarna
89′ Iñaki Recio Irusta
Juan Artola Canales
53′ Gorka Larrucea Arrien
Jon Morcillo Conesa65′
75′ Jorge Galán Anaut
Ewan Roy Urain Aird  29′ 85′
Patrick Gilmar Sequeira Mejías
Ander Iruarrizaga Díez
Aitor Aranzabe Etxabe
Julen Bernaola Cuezva85′
83′ Alain Eizmendi Blanco
Javier Murúa Alzueta
Eneko Eizmendi Blanco
Álvaro Núñez Cobo
53′ Yoel Sola Cariñanos
Iñigo Baqué Atxotegi72′
Senga Nicolás Kata Martínez
Beñat Prados Díaz
69′ Mikel Orbegozo Orbegozo
Antonio Jesús Salado Góngora65′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn otrzymali po trzy żółte kartki.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.