Liga hiszpańska - 9. kolejka Segunda B: Pontevedra CF - Getafe CF II 2-3 (2-3)

20 października na Estadio Municipal de Pasarón odbyło się spotkanie 9. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Pontevedry i Getafe II. Starcie zakończyło się zwycięstwem Getafe II 3-2.

9. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-10-20 17:00 | Stadion: Estadio Municipal de Pasarón | Arbiter: Carlos Pérez
Hugo Duro 25'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Pontevedry wygrał jeden raz, zremisował raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W pierwszej minucie na listę strzelców wpisał się Rubén Lobato.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Bori Sánchezowi z drużyny gości. Była to szósta minuta pojedynku.

Niedługo później Hugo Díaz wywołał eksplozję radości wśród kibiców Getafe II, zdobywając kolejną bramkę w 21. minucie spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Getafe II w 25. minucie spotkania, gdy Hugo Duro strzelił trzeciego gola.

Zawodnicy Pontevedry szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. Po pół godzinie gry pierwszego gola dla piłkarzy gospodarzy strzelił Uzochukwu Adighibe.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 44. minucie wynik ustalił Nacho López.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-3.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem sędzia przyznał kartkę Gabrielowi Furtadowi z Getafe II. Trener Pontevedry wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Pedro Vázqueza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Jesús Berrocal.

W 67. minucie Gabriel Furtado został zmieniony przez Antonia Vargasa. Chwilę później trener Getafe II postanowił wzmocnić linię napadu i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Pescę. Na boisko wszedł José Márquez, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 72. minucie Naveira został zmieniony przez Javiego Pazos, co miało wzmocnić zespół Pontevedry. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ángela Sáncheza na Álvara Rivera.

Od 83. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki zawodnikom gospodarzy. Jedenastce Pontevedry zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Getafe II.

Miguel Acosta Mateos
 44′ Ignacio López Iglesias
Hugo Díaz Rodríguez  21′
72′ Álvaro Pancracio Naveira López
Rubén Lobato Cabal  1′
89′ Víctor Vázquez Rosales
Javier Soler Gandía
90′ Alejandro Fernández Barreiros
Gabriel Vinicius de Oliveira Furtado61′ 67′
90′ Alejandro González Marañón
Borja Martínez Sánchez6′
 32′ Uzochukwu Ogumka Adighibe
Florent Gregoire Poulolo
63′ Jesús Berrocal Campos
Hugo Duro Perales  25′
83′ Álvaro Bustos Sandoval
Kostas Kotsopoulos
63′ Pedro Vázquez Viñas
Antonio Vargas Jiménez67′
72′ Javier Pazos Rosales
José Carlos Márquez Aguilar70′
José Benigno Rivera Valenzuela
Álvaro Rivero Sánchez82′

Przewaga drużyny Pontevedry w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Sędzia pokazał cztery żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Getafe II przyznał dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast jedenastka Getafe II w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.