Liga hiszpańska - 9. kolejka Segunda B: Mérida AD - Yeclano Deportivo 2-2 (1-2)

W pojedynku 9. kolejki hiszpańskiej Segunda B, który rozegrany został 20 października, zespół Méridy Asociación zremisował z Yeclano 2-2 (1-2). Starcie odbyło się na Estadio Romano. Na boisku mogliśmy zobaczyć Grzegorza Kleemanna występującego w Yeclano.

9. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-10-20 18:00 | Stadion: Estadio Romano | Arbiter: Abraham Dominguez Cervantes
Héctor 40'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Od pierwszych minut drużyna Yeclano zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Méridy Asociación była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Íñigo Alayeto wywołał eksplozję radości wśród kibiców Yeclano, zdobywając bramkę w 26. minucie spotkania.

Zawodnicy Méridy Asociación odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 28. minucie na listę strzelców wpisał się Cristo.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Yeclano przyniosły efekt bramkowy. W 40. minucie Héctor dał prowadzenie swojej drużynie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Cristo z Méridy Asociación. Była to 41. minuta meczu.

Zespół Yeclano krótko cieszył się prowadzeniem. Trwało to tylko osiem minut, ponieważ jedenastka gospodarzy doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Santi Villa. Trener Yeclano postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Pabla Vivanca. Na boisko wszedł Carlos Selfa, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 71. minucie w zespole Méridy Asociación doszło do zmiany. Salomón wszedł za Curra Sáncheza. Na 11 minut przed zakończeniem pojedynku arbiter ukarał kartką José Gaspara, piłkarza Méridy Asociación. W 81. minucie Carlos Felipe został zmieniony przez Javiego Saurę.

W tej samej minucie w drużynie Méridy Asociación doszło do zmiany. Melchor wszedł za José Gaspara. Trener Méridy Asociación postanowił zagrać agresywniej. W 85. minucie zmienił pomocnika Crista i na pole gry wprowadził napastnika Miguela Espinara, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 90. minucie w drużynie Yeclano doszło do zmiany. Chino wszedł za Frana Martíneza.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-2.

Carlos Felipe Martínez81′
79′ 81′ José Manuel López Gaspar
Víctor Manuel Fenoll Sánchez
 28′ 41′ 85′ Cristofer Medina Pajuelo
Alejandro Vaquero Lafuente
Jesús Mena Múgica
Pablo Nicolás Vivanco Gutiérrez70′
71′ Francisco Sánchez Curiel
Íñigo Alayeto Martínez  26′
 48′ Santiago Villa Castro
Javier Saura Ruiz81′
81′ Alejandro Rodríguez Melgar
Carlos Selfa Sanfélix70′
85′ Miguel Ángel Espinar Peña
Renato da Silva Ferreira
71′ Salomón Asumo Obama Ondo
Iker Torre Larrañaga

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Sędzia nie ukarał zawodników Yeclano żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał dwie żółte.