Liga hiszpańska - 9. kolejka Segunda B: Hércules Alicante - CD Ebro 3-0 (0-0)

W meczu 9. kolejki hiszpańskiej Segunda B, który rozegrany został 20 października, zespół Hércules'u wygrał z Ebro 3-0 (0-0). Spotkanie odbyło się na Estadio José Rico Pérez w Alicante.

9. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-10-20 19:00 | Stadion: Estadio José Rico Pérez | Arbiter: Luis Collado López
Hércules Alicante
CD Ebro
3
0
Carlos Martínez 46',90'
Borja Giner 72'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na sześć pojedynków zespół Hércules'u wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo trzy razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Od pierwszych minut drużyna Hércules'u zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Ebro była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Ebro: Lolowi Garridzie w 25. i Carlosowi Barredzie w 35. minucie.

Drugą połowę drużyna Ebro rozpoczęła w zmienionym składzie, za Salvę De La Cruz wszedł Edua Loscos.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Hércules'u w 46. minucie spotkania, gdy Carlos Martínez zdobył pierwszą bramkę. W 65. minucie Carlos Barreda został zastąpiony przez Jesúsa Rubia.

Jedenastka Ebro ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 72. minucie skutecznym uderzeniem popisał się Borja Giner.

W trzeciej minucie doliczonego czasu meczu swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Carlos Martínez z Hércules'u. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-0.

Rafael Parejo González
 72′ 74′ Borja Martínez Giner
Víctor Andrés Andrés
Francisco Javier Miranda Mera
Liam Ayad Blie Bi Bah
89′ Jesús Alfaro Ligero
Francisco García Murillo
81′ Benjamin Martinez Martinez
José Manuel Garrido Fernández25′ 85′
 46′, 90′ (k.) Carlos Martínez Rodríguez
Stephane Onesime Emaná
Rubén Ualoloca Riesco
Eduardo Loscos Ramos46′
Teo Quintero León
Tiago Venâncio Alves Pires
89′ Alejandro Alfaro
Daniel Jesús Palomares Poza
Diego Benito Rey
Álvaro González Méndez
Pedro Torres Valero
Jesús Rubio Martín65′
81′ Jonathan Mejía Ruiz
Juan Pablo Barros Campos
74′ Mohamady Traoré Diarra
Adrià de Mesa Garrido85′

Wyjątkowa nieporadność napastników Ebro była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Arbiter nie ukarał piłkarzy Hércules'u żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał dwie żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.