Liga hiszpańska - 9. kolejka Segunda B: Cultural y Deportiva Leonesa - SD Leioa 2-0 (1-0)

W starciu 9. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 20 października, zespół Culturalu y Deportiva wygrał z Leioa 2-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Estadio Municipal Reino de León w Leónie.

9. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-10-20 18:00 | Stadion: Estadio Municipal Reino de León | Arbiter: José Fernández
Cultural y Deportiva Leonesa
SD Leioa
2
0
Dioni 16'
Sergio Benito 84'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Culturalu y Deportiva w 16. minucie spotkania, gdy Dioni strzelił pierwszego gola.

Od 28. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Culturalu y Deportiva oraz dwie drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Culturalu y Deportiva.

W 62. minucie za Mikela Juaristiego wszedł Jon Madrazo. W 66. minucie żółtą kartkę dostał Jon Iru z zespołu gości.

W tej samej minucie trener Culturalu y Deportiva postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Sergio Benito, a murawę opuścił Julián Luque. Sergio Benito bardzo przysłużył się swojej drużynie strzelając jedną bramkę. Był to jego trzeci gol w tegorocznych rozgrywkach. Trener Leioa postanowił zagrać agresywniej. W 69. minucie zmienił obrońcę Íñiga Ibargoiena i na pole gry wprowadził napastnika Mikela Praderę, który w bieżącym sezonie ma na koncie już dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartką został ukarany Alex Iriondo, zawodnik gości.

W 75. minucie Dani Pichín został zmieniony przez Julena Castañedę, co miało wzmocnić drużynę Culturalu y Deportiva. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Raly'ego na Chrisa. W 82. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Alex Iriondo z drużyny Leioa i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 71. minucie.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Culturalu y Deportiva, zdobywając kolejną bramkę. Na sześć minut przed zakończeniem meczu wynik na 2-0 podwyższył Sergio Benito. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

W 85. minucie w zespole Culturalu y Deportiva doszło do zmiany. Èric Montes wszedł za Andy'ego Kawayę. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Leioa: Chrisowi w 87. minucie i Alainowi Ribeiro w pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Koldo Berasaluze Ibarzábal
34′ Roberto Carlos Fernández Toro
Íñigo Ibargoien Azkarate69′
Iván Garrido González
Mikel Juaristi Ariznabarreta28′ 62′
Héctor Rodas Ramírez
Aitor Morcillo Bea
66′ Julián Luque Conde
Alexander Iriondo Kortabarria71′ 82′
Sergio Marcos González
Jon Koldo Iruarrizaga Arteche66′
38′ Alfonso Martín Castillo
Alain Ribeiro De Aguiar90′
75′ Daniel González Hermosa
Raly Selson Cabral de Barros79′
85′ Andy Awazi Kawaya Kinghi Mwana Mufala
Carlos Monje Serrano45′
 16′ Dionisio Emmanuel Villalba Rojano
Lander Yurrebaso Olazarri
Lucas Gerard Hervé Giffard
Christophe Atangana Assimba
75′ Julen Castañeda Nuin
Marc Baró Ortiz
85′ Èric Montes Arce
Mikel Pradera Belar69′
66′  84′ Sergio Benito Crujera

Drużyna Leioa zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Piłkarze Leioa otrzymali w meczu sześć żółtych kartek oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.