Liga hiszpańska - 9. kolejka Segunda B: CP Villarrobledo - Sevilla Atlético 3-2 (1-1)

W meczu 9. kolejki hiszpańskiej Segunda B, który rozegrany został 20 października, zespół Villarrobledo wygrał z Sevillą Atlético 3-2 (1-1). Pojedynek odbył się na Estadio Nuestra Señora de la Caridad.

9. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-10-20 12:00 | Stadion: Estadio Nuestra Señora de la Caridad | Arbiter: José Martínez
Javi Pérez 63'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W 10. minucie bramkę zdobył Ibrahim Diabate.

W 26. minucie Iñaki został zmieniony przez Teo Tirado.

Piłkarze gospodarzy nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Agustín Alonso.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 50. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Agustín Alonso z Villarrobledo. W 54. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Ibrahimowi Diabate'owi z drużyny gości.

Ibrahim Diabate z Sevilli Atlético w 58. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej został on ukarany w 54. minucie.

Niedługo później Javi Pérez wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sevilli Atlético, strzelając kolejnego gola w 63. minucie spotkania. W 69. minucie w zespole Sevilli Atlético doszło do zmiany. Carlos Álvarez wszedł za Diego Garcíę.

Chwilę później trener Villarrobledo postanowił bronić wyniku. W 70. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Rubéna Sáncheza wszedł Dani Lozano, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę zespołowi gospodarzy udało się strzelić gola i wygrać.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 77. minucie Dani Lozano dał prowadzenie swojej drużynie.

Na 11 minut przed zakończeniem starcia żółtą kartkę dostał Juanma Montero, zawodnik gospodarzy. W 81. minucie w zespole Sevilli Atlético doszło do zmiany. Juanlu wszedł za Áleksa Roblesa. W następstwie utraty gola trener Sevilli Atlético postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił obrońcę Felipe Chacarteguiego i na pole gry wprowadził napastnika Panę, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Między 82. a 90. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Na osiem minut przed zakończeniem meczu w drużynie Villarrobledo doszło do zmiany. Pekes wszedł za Agustína Alonsa. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-2.

Francisco Jesús Crespo García
79′ Juan Manuel Montero Sánchez
Juan Pedro Jiménez Melero
Daniel Rubio de la Cruz
José Mena Rodríguez
26′ Ignacio Segura Carrión
Genaro Rodríguez Serrano
 41′, 50′ 82′ 82′ Agustín Rafael Alonso Cavallaro
Ibrahim Yalatif Diabate  10′ 54′ 58′
70′ Rubén Sánchez García
Diego José García Moreno69′
Javier López Mora Gil
Manuel Cortés Díaz
Borja Collado Ruiz
Francoeur Baron De Sylvain Kibamba
70′  77′ Daniel Lozano Pérez
Javier Vázquez López
José Antonio Rodríguez Múnera
Paulino Miguélez Fernández
26′ Teodoro José Tirado García
Juan Luis Sánchez Velasco81′
Diego Toribio Corrales
Carlos Álvarez Rivera69′
82′ 89′ Miguel Ángel Cano Ruiz
Francisco Javier Panadero Pérez81′

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.