Liga hiszpańska - 9. kolejka Segunda B: CF Rayo Majadahonda - UD Melilla 2-2 (1-2)

W starciu 9. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 20 października, drużyna Rayo Majadahonda zremisowała z Melillą 2-2 (1-2). Mecz odbył się na Miniestadio Cerro del Espino.

9. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-10-20 12:00 | Stadion: Miniestadio Cerro del Espino | Arbiter: A. Alemán Pérez
Mawi 16'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W ósmej minucie Héctor Gómez dał prowadzenie swojej jedenastce.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Melilli w 16. minucie spotkania, gdy Mawi zdobył drugą bramkę. W 40. minucie kartkę dostał Jon Ceberio, zawodnik gości.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. W 44. minucie bramkę kontaktową zdobył Rubén Mesa.

W ostatniej minucie pierwszej połowy kartkę dostał Ruano z Melilli.

Na drugą połowę drużyna Rayo Majadahonda wyszła w zmienionym składzie, za Pabla wszedł Alberto Ródenas. Trener Rayo Majadahonda postanowił zagrać agresywniej. W 58. minucie zmienił pomocnika Marca Caballégo i na pole gry wprowadził napastnika Laerte Polydoro, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

W 59. minucie sędzia pokazał kartkę Pepe Romerowi, zawodnikowi Melilli. W 65. minucie Hicham został zastąpiony przez Juanana Entrenę. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Melilla: Davidowi Ramosowi w 67. i Juanmiemu Carriónowi w 77. minucie.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Melilli doszło do zmiany. Carri wszedł za Ruana.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Rayo Majadahonda przyniosły efekt bramkowy. W 80. minucie wynik ustalił Alberto Ródenas.

Na cztery minuty przed zakończeniem spotkania w jedenastce Rayo Majadahonda doszło do zmiany. Pere Martínez wszedł za Rubéna Pulida. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Melilla: Hodeiemu Oleadze w 88. minucie i Richiemu Segurze w pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-2.

Hodei Oleaga Alarcia88′
46′ Pablo Andrade Plaza da Silva
Juan Miguel Carrión Gallardo77′
Adrián Jiménez Gómez
Michele Diana
86′ Rubén Pulido Peñas
José Gabriel Romero López59′
Jean Jules Sepp Mvondo
Ricardo Segura Martinez90′
Jesús Miguel Valentín Rodríguez
Jon Ceberio Mutuberria40′
58′ Marc Caballé Naranjo
Hicham Khaloua65′
 44′ Rubén Mesa Visiga
Mohamed Mohamed Mahanan
86′ Pere Martínez Sastre
Víctor Manuel Mena Coto
Francisco José Rodríguez Gaitán
José María Carrión Gallardo70′
58′ Laerte Polydoro do Nascimento
Juan Antonio Entrena Gálvez65′
46′  80′ Alberto Ródenas Martínez
Fernando Pérez Quijada

Zespół Melilli zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Sędzia nie ukarał piłkarzy Rayo Majadahonda żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał siedem żółtych.

Drużyna Rayo Majadahonda w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.