Liga hiszpańska - 9. kolejka Segunda B: Atlético Levante UD - UE Cornellà 3-1 (2-1)

W pojedynku 9. kolejki hiszpańskiej Segunda B, który rozegrany został 19 października, drużyna Levante II wygrała z UE Cornellà 3-1 (2-1). Starcie odbyło się na Ciudad Deportiva de Buñol - Campo 1 w Buñol.

9. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-10-19 18:00 | Stadion: Ciudad Deportiva de Buñol - Campo 1 | Arbiter: Alejandro Ruiz
A. Damar 45'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Jedenastka UE Cornellà wygrała aż trzy razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W siódmej minucie Mingotes zastąpił Abdoulaye Falla.

Nagle to zawodnicy Levante II otworzyli wynik. Po kwadransie gry na listę strzelców wpisał się Joan Monterde.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Levante II, strzelając kolejnego gola. W 27. minucie Joan Monterde ponownie strzelił gola zmieniając wynik na 2-0.

Niestety w 34. minucie meczu Ramón Juan bramkarz UE Cornellà z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Oriola Martíego - rezerwowego bramkarza drużyny. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Javiemu Jiménezowi z UE Cornellà. Była to 40. minuta spotkania. W trzeciej minucie doliczonego czasu bramkę kontaktową zdobył z karnego Abdelilah Damar.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom UE Cornellà: Mariowi Roblesowi w 53. i Abdoulaye Fallowi w 55. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Levante II w 57. minucie spotkania, gdy Arturo Molina strzelił trzeciego gola. W 59. minucie arbiter ukarał kartką Javiera Ontiverosa, zawodnika Levante II.

Po chwili trener Levante II postanowił wzmocnić linię napadu i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Daniego Sandovala. Na boisko wszedł Cantero, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 69. minucie kartkę dostał Pablo Martínez z zespołu gospodarzy. W 70. minucie Pablo Fernández został zmieniony przez Víctora De Baunbauga, co miało wzmocnić drużynę UE Cornellà. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pabla Martíneza na Áleksa Blesę w 73. minucie oraz Gonzala na Roberta Costę w tej samej minucie.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-1.

Álvaro Moreno Sabater
84′ Gonzalo Pereira Cejudo
Óscar Prats Catalá
Jesús José Bernal Villarig
Mario Robles Domínguez53′
69′ 73′ Pablo Martínez Andrés
Isaac Nana Asare
 57′ Arturo Molina Tornero
Fernando Pina Aparicio
 17′, 27′ Joan Monterde Raygal
Abdelilah Damar  45′ (k.)
59′ Javier Ontiveros Robles
Pablo Fernández Blanco70′
66′ Daniel Sandoval Fernández
Eloy Gila Marín
Alejandro Fernández Sainz Pardo
Oriol Martí Gutiérrez34′
84′ Robert Costa Ventura
Abdoulaye Fall7′ 55′
Ignacio Ruiz Lluch
Cristian Lobato Villegas
73′ Alejandro Blesa Pina
Leonardo Del Cristo Ramírez Rodríguez
Isaac James Danzo Corbacho
Ramón Riego García
Christian Albert Simo
Víctor Christopher De Baunbaug70′
66′ Alejandro Cantero Sánchez
Carlos Esteve Rodríguez

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność jedenastki Levante II, która potrzebowała tylko sześciu celnych strzałów, żeby trzy razy pokonać bramkarza rywali.

Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom UE Cornellà pokazał trzy.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.