Liga hiszpańska - 9. kolejka Segunda B: AE Prat - CD Castellón 0-1 (0-1)

20 października na Estadio Municipal Sagnier w El Pracie de Llobregat odbył się mecz 9. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Pratu i Castellónu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Castellónu 1-0.

Javi Serra 34'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Adriemu Arjonie z Pratu. Była to 19. minuta starcia.

Jedyną bramkę meczu zdobył Javi Serra dla jedenastki Castellónu. Bramka padła w tej samej minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Castellónu.

Trener Castellónu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Rafa Gálvez, a murawę opuścił Josep Calavera. W 51. minucie arbiter przyznał kartkę Manuelowi Raillowi z jedenastki gospodarzy.

Kibice Pratu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Toniego Larrosę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Adri Arjona. W 65. minucie David Cubillas zastąpił Íñiga Muñoza. Od 71. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Castellónu i jedną drużynie przeciwnej.

W 76. minucie Andreu Guiu został zmieniony przez Mohę Chabbourę, a za Salvę Torreño wszedł na boisko Jordi Oribe, co miało wzmocnić drużynę Pratu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Césara Díaza na Jaira Cárcabę. W drugiej połowie nie padły gole.

Joseba Muguruza Bengoa
71′ Oriol Ricarte Iniesta
Eneko Satrústegui Plano
80′ Salvador Torreño Plazas
Héctor Verdés Ortega
Daniel Argilaga Dauder
Josep Calavera Espinach46′
19′ 62′ Adrià Arjona Marín
Carles Salvador Vidal
Carlos Guzmán Prados
Javier Serra Arcos  34′
Alexandre Plà Peguero
David Cubillas Peña65′
76′ Andreu Guiu Vilanova
César Díaz Martínez84′
51′ Manuel Raillo Arenas
Íñigo Muñoz Cuevas65′ 88′
62′ Antoni Larrosa García
Pablo Carmelo Roig Burgui
80′ Jordi Oribe Manzano
Raúl Toni Alcaina Fenollosa
76′ Mohamed Chabboura Houh
Jairo Cárcaba González84′

Trzy trafienia w słupek! Bramka zespołu Castellónu wyglądała na zaczarowaną.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.