Liga hiszpańska - 8. kolejka Segunda División: UD Almería - CF Fuenlabrada 3-0 (1-0)

W meczu 8. kolejki hiszpańskiej Segunda División, który rozegrany został 24 października, drużyna Almeríi zwyciężyła z Fuenlabradą 3-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Estadio de los Juegos Mediterráneos.

8. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-10-24 20:30 | Stadion: Estadio de los Juegos Mediterráneos | Arbiter: Saúl Ais Reig
UD Almería
CF Fuenlabrada
3
0
José Corpas 42',64',76'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W trzeciej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Manu Morlanesa z Almeríi, a w 22. minucie Ismailę Ciss z drużyny przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Almeríi w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy bramkę zdobył José Corpas.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Almeríi.

W 54. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Antoniowi Cristianowi z drużyny gości.

Trzeba było trochę poczekać, aby José Corpas wywołał eksplozję radości wśród kibiców Almeríi, zdobywając kolejną bramkę w 64. minucie spotkania. Sytuację bramkową stworzył Sergio Akieme.

W 65. minucie Álex Mula został zmieniony przez Ibána Salvadora. W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Mikel Iribas, Aboubakary Kanté, a na ich miejsce weszli Antonio Cristian, Sekou Gassama. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę dostał Adrián Diéguez, piłkarz Fuenlabrady.

W 74. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Ismaila Ciss osłabiając zespół Fuenlabrady. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 22. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Almeríi w 76. minucie spotkania, gdy José Corpas strzelił z rzutu karnego trzeciego gola. Między 77. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze Almeríi: Manu Morlanes, João Carvalho, José Corpas, Umar Sadiq, Samuel Costa, na ich miejsce weszli: César de la Hoz, Juan Villar, Largie Ramazani, Radosav Petrović, Lucas Robertone. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Randy'ego Nteki, Cristóbala zajęli: Aldair Fuentes, Álvaro Aguado.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę dostał Sotillos z Fuenlabrady. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-0.

Antonio Cristian Glauder García54′ 65′
89′ Samuel Almeida Costa
Marquez Crespo Cristóbal83′
 42′, 64′, 76′ (k.) 83′ José Corpas Serna
Francisco Feuillassier Ábalo
Francisco José Villalba Rodrigo
Ismaila Pathé Ciss22′ 74′
3′ 77′ Manuel Morlanes Ariño
Alejandro Miguel Mula Sanchez65′
83′ João António Antunes Carvalho
Sekou Gassama Cissokho65′
89′ Umar Sadiq Mesbah
Álvaro Aguado Méndez83′
77′ César de la Hoz López
Aldair Amarildo Fuentes Siguas77′
89′ Radosav Petrović
Alejandro Velasco Fariñas
89′ Lucas Gastón Robertone
Tahiru Awudu
Pedro Manuel Lobo Peixoto Mineiro Mendes
Óscar Francisco García Quintela
83′ Largie Ramazani
Aboubakary Kanté65′
83′ Juan Villar Vázquez
Iván Salvador Edu65′

Arbiter pokazał cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom gości, a piłkarzom Almeríi przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.