Liga hiszpańska - 8. kolejka Segunda División: Malaga Club de Futbol - CD Mirandés 1-1 (1-0)

25 października na Estadio La Rosaleda w Maladze odbyło się spotkanie 8. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Malaga CF i Mirandésu. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

8. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-10-25 20:30 | Stadion: Estadio La Rosaleda | Arbiter: Iñaki Bikandi Garrido
Malaga Club de Futbol
CD Mirandés
1
1
Jozabed 16'
E. Jirka 53'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Malaga CF w 16. minucie spotkania, gdy Jozabed zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola asystował José Matos.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Malaga CF.

Zespół gości otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 53. minucie na listę strzelców wpisał się Erik Jirka. Sytuację bramkową stworzył Pacheco.

W 61. minucie za Jaira Samperię wszedł Yanis Rahmani. W następstwie utraty bramki trener Malaga CF postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Jozabeda i na pole gry wprowadził napastnika Pabla Chavarríę, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 66. minucie boisko opuścili piłkarze Malaga CF: Ramón Enríquez, Luis Muñoz, a na ich miejsce weszli Juande Rivas, Cristian Rodríguez.

W 71. minucie arbiter ukarał kartką Juana Berrocala, zawodnika Mirandésu. Chwilę później trener Mirandésu postanowił wzmocnić linię pomocy i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Mohameda Ezzarfaniego. Na boisko wszedł Naïs Djouahra, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 83. minucie Pablo Martínez został zmieniony przez Antonia Caballera, a w trzeciej minucie doliczonego czasu meczu za Pacheca wszedł na boisko Andrés Mohedano, co miało wzmocnić zespół Mirandésu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Caye Quintanę na Davida Larrubię.

Minutę później kartkę otrzymał Víctor Gómez z Mirandésu. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Víctor Gómez Perea90′
66′ Juan De Dios Rivas Margalef
Javier Muñoz Jiménez
61′ Jairo Samperio
Iván Martín Núñez90′
 16′ 61′ Jozabed Sánchez Ruiz
Erik Jirka  53′
José Joaquín Matos García
Pablo Martínez Andrés83′
66′ Cristian Rodríguez Pérez
Mohamed Ezzarfani72′
86′ Cayetano Quintana Hernández
Sergio Moreno Martínez
Daniel Barrio Álvarez
Jesús Reguillos Moya
Alejandro Benítez Palomero
Bojan Letić
66′ José Luis Muñoz León
Carlos Julio Martínez Rivas
Cristo Jesús Romero Gómez
Pablo Trigueros Estrada
Mohamed Benkhemassa
Antonio Jesús Caballero Ramírez83′
66′ Ramón Enríquez Rodríguez
Naïs Djouahra72′
86′ David Larrubia Romano
Andrés García Mohedano90′
61′ Yanis Rahmani Cordeiro
Genaro Rodríguez Serrano
61′ Pablo Chavarría

Carlos Orlando Sa

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Arbiter nie ukarał piłkarzy Malaga CF żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał dwie żółte.

Jedenastka Malaga CF w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.