Liga hiszpańska - 8. kolejka Segunda División: AD Alcorcón - RCD Mallorca 0-2 (0-2)

26 października na Estadio Santo Domingo odbyło się spotkanie 8. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami AD Alcorcón i RCD Mallorca. Starcie zakończyło się zwycięstwem RCD Mallorca 2-0.

Cardona 22'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 meczów zespół AD Alcorcón wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo cztery razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy RCD Mallorca w 18. minucie spotkania, gdy Antonio Sánchez zdobył pierwszą bramkę. Asystę zanotował Ruiz de Galarreta.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna RCD Mallorca, strzelając kolejnego gola. W 22. minucie na listę strzelców wpisał się Cardona. Asystę przy bramce zaliczył Joan Sastre.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Samuelowi Sosie z zespołu gospodarzy. Była to 30. minuta pojedynku. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 50. minucie kartkę otrzymał Joan Sastre z RCD Mallorca. W 58. minucie w jedenastce RCD Mallorca doszło do zmiany. Fran Gámez wszedł za Joana Sastrego.

W 61. minucie Óscar zastąpił Richarda Boatenga. W 67. minucie kartką został ukarany Cardona, zawodnik RCD Mallorca. Między 70. a 81. minutą, boisko opuścili zawodnicy RCD Mallorca: Aleksandar Trajkovski, Cardona, Ruiz de Galarreta, Lago Wakalibille, na ich miejsce weszli: Abdón Prats, Dani Rodríguez, Salva Sevilla, Luka Romero. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Juanmy Bravo, Alejandra Escardó zajęli: Reko, Alvaro.

Brian Oliván Herrero
73′ Juan Manuel Bravo Alcántara
Iñigo Ruiz de Galarreta Etxeberria80′
Hugo Fraile Martín
Antonio Sánchez Navarro  18′
Ander Gorostidi García
Lago Junior Wakalibille81′
30′ Samuel Alejandro Sosa Cordero
Aleix Febas Pérez
61′ Óscar Arribas Pasero
Aleksandar Trajkovski70′
81′ Alejandro Escardó Llamas
Daniel José Rodríguez Vázquez70′
61′ Richard Boateng
Luka Romero Bezzana81′
73′ Luís Manuel Gonçalves Silva
Salvador Sevilla López80′
Aitor González Ramírez
Alexander Alegría Moreno
Diego Moreno Escobar
Jordi Mboula Queralt
81′ Álvaro Juan De la Torre Sánchez
Amath Ndiaye
Francisco Javier Llario Moscardó
Abdón Prats Bastidas70′

Piłkarze AD Alcorcón obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół RCD Mallorca w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.