Reklama

Reklama

Liga hiszpańska - 7. kolejka Segunda División: UD Las Palmas - CD Castellón 2-1 (0-0)

W meczu 7. kolejki hiszpańskiej Segunda División, który rozegrany został 21 października, zespół Las Palmas wygrał z Castellónem 2-1 (0-0). Pojedynek odbył się na Estadio de Gran Canaria w Lasu Palmasie de Granie Canarii.

W  meczu 7. kolejki hiszpańskiej Segunda División, który rozegrany został 21 października, zespół Las Palmas wygrał  z Castellónem  2-1 (0-0). Pojedynek odbył się na Estadio de Gran Canaria w Lasu Palmasie de Granie Canarii.

Już w pierwszych minutach jedenastka Castellónu próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Josepowi Señému z drużyny gości. Była to 44. minuta spotkania.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na początku drugiej połowy zawodnicy Las Palmas nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W pierwszych minutach drugiej połowy bramkę zdobył Sergio Araújo. To już czwarte trafienie tego piłkarz w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Fabio González.

Reklama

W 53. minucie Sergio Araújo zastąpił Claudia. W następstwie utraty bramki trener Castellónu postanowił zagrać agresywniej. W 58. minucie zmienił pomocnika Carlesa Salvadora i na pole gry wprowadził napastnika Césara Díaza. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę. W tej samej minucie w drużynie Castellónu doszło do zmiany. Álvaro Fidalgo wszedł za Josepa Señégo.

W 60. minucie sędzia pokazał kartkę Claudiowi z Las Palmas.

Zespół gospodarzy niedługo cieszył się prowadzeniem. Trwało to 16 minut, jedenastka Castellónu doprowadziła do remisu. Gola strzelił Rafa Gálvez. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Marc Mateu.

Po chwili trener Las Palmas postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Jonathana. Na boisko wszedł Álvaro Lemos, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Las Palmas doszło do zmiany. Sergio Ruiz wszedł za Javiego Castellana.

Zawodnicy Las Palmas szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 72. minucie na listę strzelców wpisał się Roberto González. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W doliczonym czasie gry arbiter ukarał kartką Fabia Gonzáleza, zawodnika Las Palmas. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

Przewaga drużyny Castellónu w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Las Palmas, natomiast zawodnikom gości pokazał jedną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.

Już w najbliższą sobotę drużyna Las Palmas zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jej rywalem będzie FC Cartagena. Tego samego dnia Girona FC zagra z drużyną Castellónu na jej terenie.

Reklama

Reklama

Reklama