Liga hiszpańska - 7. kolejka Segunda División: UD Almería - FC Cartagena 1-1 (0-1)

W spotkaniu 7. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 21 października, jedenastka Almeríi zremisowała z Cartageną 1-1 (0-1). Pojedynek odbył się na Estadio de los Juegos Mediterráneos. Na boisku mogliśmy zobaczyć Marcina Bułkę występującego w Cartagenej.

7. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-10-21 21:30 | Stadion: Estadio de los Juegos Mediterráneos | Arbiter: David Gálvez Rascón
UD Almería
FC Cartagena
1
1
U. Sadiq 65'
Rubén Castro 17'

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 14. minucie kartką został ukarany Nikola Maraš, piłkarz gospodarzy.

W tym czasie to zawodnicy Cartagenej otworzyli wynik. Po kwadransie gry bramkę zdobył Rubén Castro. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Álex Gallar.

W 35. minucie sędzia przyznał kartkę Césarowi de la Hozowi z Almeríi. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Cartagenej.

W 59. minucie Radosav Petrović został zastąpiony przez Lucasa Robertonego. Trener Almeríi postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Agera Aketxego i na pole gry wprowadził napastnika Cristiana Oliverę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w jedenastce Cartagenej doszło do zmiany. Nacho Gil wszedł za Berta Cayargę. W 61. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ivána Balliu z Almeríi, a w 62. minucie Davida Forniésa z drużyny przeciwnej.

Zespół Cartagenej długo cieszył się prowadzeniem. Trwało to aż 48 minut, jednak drużyna gospodarzy doprowadziła do remisu. Gola strzelił Umar Sadiq. Przy zdobyciu bramki pomógł João Carvalho.

Między 76. a 83. minutą, boisko opuścili zawodnicy Almeríi: José Corpas, César de la Hoz, João Carvalho, na ich miejsce weszli: Juan Villar, Manu Morlanes, Pedro Mendes. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Adalberta Carrasquilli, Áleksa Gallara zajęli: Clavería, William de Camargo. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Marc Martínez Aranda
61′ Iván Balliu Campeny
Julián Javier Delmás Germán
14′ Nikola Maraš
David Andújar Jiménez
Jorge Cuenca Barreno
José Alejandro Martín Valerón
Sergio Akieme Rodríguez
David Forniés Aquilino62′
59′ Radosav Petrović
Adalberto Eliécer Carrasquilla Alcázar79′
76′ José Corpas Serna
Alejandro Gallar Falguera83′
81′ João António Antunes Carvalho
Alberto Cayarga Fernández60′
35′ 81′ César de la Hoz López
José Ángel Jurado de la Torre
59′ Ager Aketxe Barrutia
Eladio Zorrilla
 65′ Umar Sadiq Mesbah
Pablo Clavería Herráiz79′
81′ Manuel Morlanes Ariño
José Antonio García Rabasco
59′ Lucas Gastón Robertone
Ignacio Gil de Pareja Vicent60′
81′ Pedro Manuel Lobo Peixoto Mineiro Mendes
Kleandro Lleshi
59′ Cristian Gonzalo Olivera Ibarra
Sergio Lozano Lluch
76′ Juan Villar Vázquez
William de Camargo83′

Piłkarze Almeríi otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka Almeríi w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.