Liga hiszpańska - 7. kolejka Segunda División: Real Oviedo - Rayo Vallecano 0-0

W pojedynku 7. kolejki hiszpańskiej Segunda División, który rozegrany został 22 października, drużyna Oviedo zremisowała z Rayo 0-0. Starcie odbyło się na Estadio Nuevo Carlos Tartiere.

7. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-10-22 19:00 | Stadion: Estadio Nuevo Carlos Tartiere | Arbiter: Alejandro Muñíz Ruiz
Real Oviedo
Rayo Vallecano
0
0

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Edgarowi Gonzálezowi z Oviedo. Była to 28. minuta spotkania.

Na drugą połowę jedenastka Rayo wyszła w zmienionym składzie, za Ivána Martosa wszedł Isi Palazón. W 56. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Álvara Garcíę z Rayo, a w 58. minucie Borję Sánchez z drużyny przeciwnej.

W 64. minucie za Óscara Treja wszedł Jonathan Montiel. Chwilę później trener Oviedo postanowił wzmocnić linię napadu i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Gustava Blanca. Na boisko wszedł Samuel Obeng, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Między 66. a 78. minutą, boisko opuścili piłkarze Oviedo: Borja Sánchez, Nahuel Leiva, na ich miejsce weszli: Giorgi Aburjania, Viti Rozada. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Maria Suáreza, Andrésa Martína zajęli: Óscar Valentín, José Ulloa.

W 82. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Giorgiego Aburjanię z Oviedo, a w 83. minucie Jonathana Montiela z drużyny przeciwnej. Na trzy minuty przed zakończeniem meczu w drużynie Rayo doszło do zmiany. Antoñín Cortés wszedł za Álvara Garcíę. W 88. minucie arbiter ukarał żółtą kartką José Ulloa z Rayo, a w pierwszej minucie doliczonego czasu starcia Juanja Nieta z drużyny przeciwnej.

Stole Dimitrievski
90′ Juan José Nieto Zarzoso
Iván Martos Campillo46′
28′ Edgar González Estrada
Mario Suarez77′
Marco Sangalli Fuentes
Álvaro García Rivera56′ 87′
72′ Matías Nahuel Leiva Esquivel
Francisco José García Torres
Sergio Tejera Rodríguez
Santiago Comesaña Veiga
58′ 66′ Borja Sánchez Laborde
Óscar Guido Trejo64′
66′ Gustavo Ezequiel Blanco Leschuk
Esteban Ariel Saveljich
66′ 82′ Giorgi Aburjania
Óscar Valentín Martín Luengo77′
72′ Victor Álvarez Rozada
Isaac Palazón Camacho46′
66′ Samuel Obeng Gyabaa
Yacine Qasmi
Cedric Wilfried Teguia Noubi
José Leonardo Ulloa78′ 88′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Oviedo otrzymali w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Rayo w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.