Liga hiszpańska - 7. kolejka Segunda División: RCD Mallorca - Real Betis 0-0

W spotkaniu 7. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 22 października, zespół RCD Mallorca zremisował z Realem Betis 0-0. Mecz odbył się na Iberostar Estadi w Palmie de Majorce.

7. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-10-22 19:00 | Stadion: Iberostar Estadi | Arbiter: Juan Luis Pulido Santana
Real Club Deportivo Mallorca
Albacete Balompié
0
0

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 starć jedenastka RCD Mallorca wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację po pół godzinie gry, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Álvarowi Jiménezowi i Aleksandarowi Sedlarowi.

W 42. minucie Aleksandar Sedlar zastąpił Salvę Sevillę. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał kartkę Braianowi Cufrému, piłkarzowi gospodarzy. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 51. minucie sędzia pokazał kartkę Amathowi Ndiayemu z zespołu gospodarzy. W 54. minucie karnego dla RCD Mallorca nie wykorzystał Salva Sevilla. Bramkarz wykazał się świetnym refleksem na linii bramkowej.

Niedługo później trener Realu Betis postanowił wzmocnić formację obronną i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Diego Caballa. Na boisko wszedł Fran García, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. Między 74. a 85. minutą, boisko opuścili piłkarze RCD Mallorca: Ruiz de Galarreta, Dani Rodríguez, Jordi Mboula, Cardona, na ich miejsce weszli: Antonio Sánchez, Febas, Lago Wakalibille, Aleksandar Trajkovski. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Manu Fustera, Ortuña, Pape'a Diamanki, Álvara Peñy zajęli: Chema Núñez, Roman Zozulja, Karim Azamoum, Nahuel Arroyo. Na trzy minuty przed zakończeniem meczu arbiter ukarał kartką Álvara Arroya, zawodnika Realu Betis.

Flavien-Enzo Boyomo
45′ Braian Ezequiel Cufré
Diego Caballo Alonso67′
32′ 42′ Aleksandar Sedlar
Pape Maly Diamanka85′
76′ Jordi Mboula Queralt
Álvaro Peña Herrero85′
51′ Amath Ndiaye
Álvaro José Jiménez Guerrero32′
75′ Iñigo Ruiz de Galarreta Etxeberria
Eddy Silvestre Pascual İsrafilov
75′ Daniel José Rodríguez Vázquez
Manuel Fuster Lázaro74′
80′ Marc Cardona Rovira
Nicolás Ezequiel Gorosito
75′ Aleix Febas Pérez
Nahuel Arroyo Mazorra85′
Francisco Gonzalez Verjara
Karim Azamoum85′
Luka Romero Bezzana
Liberto Luis Beltrán Martínez
75′ Antonio Sánchez Navarro
David Del Pozo Guillén
42′ 54′ (k.) Salvador Sevilla López
José Manuel Núñez Martín74′
Alexander Alegría Moreno
Emiliano Gómez Dutra
Abdón Prats Bastidas
Samuel Vazquez Diaz
80′ Aleksandar Trajkovski
Roman Zozulja74′
76′ Lago Junior Wakalibille

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia ukarał żółtymi kartkami trzech piłkarzy gospodarzy. Przyznał im dwie żółte kartki w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. Zawodnicy Realu Betis otrzymali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.