Liga hiszpańska - 7. kolejka Segunda División: RCD Espanyol Barcelona - CD Mirandés 2-0 (2-0)

21 października na RCDE Stadium w Cornelli de Llobregat odbył się pojedynek 7. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Espanyolu Barcelona i Mirandésu. Starcie zakończyło się zwycięstwem Espanyolu Barcelona 2-0.

Javi Puado 43'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Espanyolu Barcelona w trzeciej minucie spotkania, gdy Fran Mérida zdobył pierwszą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Óscar Gil.

Drużyna Mirandésu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy wynik ustalił Javi Puado.

Jedyną kartkę w meczu obejrzał Javi Puado z Espanyolu Barcelona. Była to 45. minuta spotkania. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

W 56. minucie Fernando Calero został zmieniony przez Lluísa Lópeza. W 57. minucie w zespole Espanyolu Barcelona doszło do zmiany. Jofre Carreras wszedł za Javiego Puada.

Chwilę później trener Mirandésu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Javiego Muñoza. Na boisko wszedł Antonio Caballero, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Między 70. a 85. minutą, boisko opuścili piłkarze Espanyolu Barcelona: Melendo, Adri Embarba, Fran Mérida, na ich miejsce weszli: Darder, Vadillo, Pol Lozano. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Pacheca, Sergia Morena, Daniego Viviana zajęli: Naïs Djouahra, Nicolas Jackson, Juan Berrocal.

Carlos Julio Martínez Rivas
56′ Fernando Calero Villa
Pablo Martínez Andrés
70′ Óscar Melendo Jiménez
Javier Muñoz Jiménez62′
70′ Adrián Embarba Blázquez
Genaro Rodríguez Serrano
 3′ 85′ Francisco Perez Merida
Erik Jirka
Raúl de Tomás Gómez
Sergio Moreno Martínez74′
 43′ 45′ 57′ Javier Puado Díaz
Iván Martín Núñez73′
Oier Olazabal
Jesús Reguillos Moya
Miguel Juan Llambrich
Juan Berrocal González81′
56′ Lluís López Mármol
Javier Jiménez Moreno
Dídac Vilá Rosselló
Antonio Jesús Caballero Ramírez62′
70′ Sergi Darder Moll
Naïs Djouahra73′
85′ Pol Lozano Vizuete
Andrés García Mohedano
Alejandro López Moreno
Nicolas Jackson74′
Nicolás Melamed Ribaudo

70′ Álvaro Vadillo Cifuentes

Matías Ezequiel Vargas Martín

Víctor Campuzano Bonilla

57′ Jofre Carreras Pagès

Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Espanyolu Barcelona przyznał jedną żółtą.

Drużyna Espanyolu Barcelona w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech graczy.