Liga hiszpańska - 7. kolejka Segunda División: Malaga CF - Sporting Gijón 1-0 (1-0)

W spotkaniu 7. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 22 października, jedenastka Malaga CF zwyciężyła ze Sportingiem Gijón 1-0 (1-0). Mecz odbył się na Estadio La Rosaleda w Maladze.

7. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-10-22 21:30 | Stadion: Estadio La Rosaleda | Arbiter: Eduardo Prieto Iglesias
Malaga Club de Futbol
Real Sporting de Gijón
1
0
Juande Rivas 21'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Drużyna Malaga CF wygrała aż trzy razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Nikola Čumić ze Sportinga Gijón. Była to 18. minuta pojedynku.

Jedynego gola meczu strzelił Juande Rivas dla zespołu Malaga CF. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę zanotował Caye Quintana.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Malaga CF.

W 50. minucie Nikola Čumić został zmieniony przez Gaspara Camposa. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Sportinga Gijón postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 81. minucie na plac gry wszedł Álvaro Vázquez, a murawę opuścił Aitor García.

Chwilę później trener Malaga CF postanowił bronić wyniku. W 86. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Pabla Chavarríę wszedł Lombán, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Malaga CF utrzymać prowadzenie. W tej samej minucie w jedenastce Malaga CF doszło do zmiany. Carlos Orlando wszedł za Ramóna Enríqueza. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w doliczonej piątej minucie starcia, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Lombánowi i Urošowi Đurđeviciowi.

Jean-Sylvain Claude Babin
 21′ Juan De Dios Rivas Margalef
Borja López Menéndez
Iván Calero Ruiz
Saúl García Cabrero
Alberto Escassi Oliva
Nikola Čumić18′ 50′
75′ José Luis Muñoz León
Pedro Díaz Fanjul64′
61′ Cayetano Quintana Hernández
Manuel García Alonso
86′ Ramón Enríquez Rodríguez
Aitor García Flores81′
75′ Yanis Rahmani Cordeiro
José Gragera Amado
86′ Pablo Chavarría
Bohdan Milovanov
86′ 90′ David Rodríguez Lombán
Pelayo Suárez López
75′ Mohamed Benkhemassa
Gaspar Campos Ansó Fernández50′
David Larrubia Romano
Carlos Carmona Bonet
61′ Cristian Rodríguez Pérez
Javier Fuego Martínez
Jairo Samperio
Alberto González García
75′ Jozabed Sánchez Ruiz
Ignacio Méndez Navia Fernández64′
Julio Martínez Cortés
Álvaro García Vázquez81′
86′ Carlos Orlando Sa

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Malaga CF, natomiast zawodnikom gości przyznał dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast jedenastka Sportinga Gijón w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.