Liga hiszpańska - 7. kolejka Segunda División: CD Leganés - Real Saragossa 1-0 (0-0)

22 października na Estadio Municipal de Butarque odbyło się spotkanie 7. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Leganés i Saragossy. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Leganés 1-0.

7. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-10-22 16:30 | Stadion: Estadio Municipal de Butarque | Arbiter: Luis Mario Milla Alvéndiz
CD Leganés
Real Saragossa
1
0
José Arnáiz 57'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Zespół Saragossy wygrał dwa razy, zremisował trzy, a przegrał tylko raz.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 52. minucie arbiter ukarał kartką Kennetha Omeruo, piłkarza gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Leganés w 57. minucie spotkania, gdy José Arnáiz zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Gaku Shibasaki.

W 59. minucie za Michaela Santosa wszedł Rubén Pardo. Między 59. a 80. minutą, boisko opuścili zawodnicy Saragossy: Jair Amador, Pep Chavarría, Alberto Zapater, na ich miejsce weszli: Alberto Guitián, Gaizka Larrazabal, Javi Ros. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Daniego Ojedy, José Arnáiza zajęli: Sabin Merino, Eraso. Trener Saragossy postanowił zagrać agresywniej. W 80. minucie zmienił pomocnika Harisa Vučkiča i na pole gry wprowadził napastnika Gabriela Fernándeza. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W 85. minucie w drużynie Leganés doszło do zmiany. Luis Perea wszedł za Borję Bastóna. W tej samej minucie trener Leganés postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Gaku Shibasakiego wszedł Bustinza, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Leganés utrzymać prowadzenie. Od 87. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Leganés i jedną drużynie przeciwnej.

CD Leganés
90′ Iván Cuéllar Sacristán
Cristian Darío Álvarez
Sergi Palencia Hurtado
Álvaro Tejero Sacristán
52′ Kenneth Omeruo
Francisco Javier Atienza Valverde
Rodrigo Tarín Higón
Jair Amador Silos59′
Javier Hernández Cabrera
Carlos Nieto Herrero
59′ Daniel Ojeda Saranova
Sergio Bermejo Lillo
85′ Gaku Shibasaki
Íñigo Eguaras Álvarez
 57′ 65′ José Manuel Arnáiz Díaz
Josep María Chavarría Pérez65′
Ruben Salvador Perez Del Marmol
Alberto Zapater Arjol80′
85′ Borja González Tomás
Haris Vučkič80′
59′ Michael Nicolás Santos Rosadilla
Juan José Narváez Solarte
Diego José Conde Alcolado
Álvaro López Ratón
Asier Riesgo Unamuno
Alejandro Francés Torrijo
85′ Unai Bustinza Martínez
James Omonigho Igbekeme
65′ 87′ Javier Eraso Goñi
Giorgi Papunashvili
59′ Rubén Pardo Gutiérrez
Javier Ros Añón80′
85′ Luis Perea Hernández
Gabriel Matías Fernández Leites80′
Javier Avilés Cortés
Raí Nascimento de Oliveira
Miguel de la Fuente Escudero
Luca Zanimacchia
59′ Sabin Merino Zuloaga

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze Leganés obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast jedenastka Saragossy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.