Liga hiszpańska - 6. kolejka Segunda División: Real Saragossa - Malaga Club de Futbol 1-2 (0-2)

18 października na Estadio de la Romareda w Saragossie odbyło się spotkanie 6. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Saragossy i Malaga CF. Starcie zakończyło się zwycięstwem Malaga CF 2-1.

6. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-10-18 18:15 | Stadion: Estadio de la Romareda | Arbiter: Miguel Ángel Ortiz Arias
Caye Quintana 26'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół Malaga CF wygrał dwa razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Malaga CF w 14. minucie spotkania, gdy Pablo Chavarría zdobył pierwszą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Yanis Rahmani.

Jedenastka Saragossy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, strzelając kolejnego gola. W 26. minucie nie dał szans obrony bramkarzowi Caye Quintana. Przy strzeleniu gola asystował Pablo Chavarría.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Juande Rivasowi z jedenastki gości. Była to 33. minuta meczu. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół Saragossy rozpoczął w zmienionym składzie, za Lucę Zanimacchię, Gaizkę Larrazabal weszli Haris Vučkič, Sergio Bermejo. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem kartkę dostał Pablo Chavarría, zawodnik gości.

W 65. minucie za Javiego Ros wszedł Adrián. Między 65. a 80. minutą, boisko opuścili zawodnicy Malaga CF: Pablo Chavarría, Yanis Rahmani, Ramón Enríquez, na ich miejsce weszli: Cristian Rodríguez, Jairo Samperio, Mohamed Benkhemassa. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Gabriela Fernándeza, Carlosa Niety zajęli: Giorgi Papunashvili, Pep Chavarría.

Dopiero w drugiej połowie Adrián wywołał eksplozję radości wśród kibiców Saragossy, zdobywając bramkę w 83. minucie pojedynku. Asystę przy golu zaliczył Juan Narváez.

W pierwszej minucie doliczonego czasu meczu boisko opuścili zawodnicy Malaga CF: Lombán, Jozabed, a na ich miejsce weszli Luis Muñoz, Caye Quintana. Trzy minuty później arbiter przyznał kartkę Álvarowi Tejerowi z Saragossy. Drużynie Saragossy zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Malaga CF.

Juan Soriano
90′ Álvaro Tejero Sacristán
Iván Calero Ruiz
Francisco Javier Atienza Valverde
Josua Antonio Mejías García
Alberto Guitián Ceballos
Juan De Dios Rivas Margalef33′
80′ Carlos Nieto Herrero
José Joaquín Matos García
46′ Gaizka Larrazabal Goikoetxea
Alberto Escassi Oliva
65′ Javier Ros Añón
José Luis Muñoz León90′
Íñigo Eguaras Álvarez
Cayetano Quintana Hernández  26′ 90′
46′ Luca Zanimacchia
Ramón Enríquez Rodríguez77′
65′ Gabriel Matías Fernández Leites
Alejandro Benítez Palomero
80′ Josep María Chavarría Pérez
David Rodríguez Lombán90′
Alejandro Francés Torrijo
Mohamed Benkhemassa77′
46′ Sergio Bermejo Lillo
David Larrubia Romano
Jannick Buyla Sam
Cristian Rodríguez Pérez67′
65′  83′ Adrián González Morales
Jairo Samperio77′
65′ Giorgi Papunashvili
Jozabed Sánchez Ruiz90′
46′ Haris Vučkič
Julio Martínez Cortés
Alberto Zapater Arjol

Raí Nascimento de Oliveira

Przewaga jedenastki Saragossy w posiadaniu piłki była ogromna (68 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Malaga CF przyznał dwie.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.