Liga hiszpańska - 6. kolejka Segunda División: Girona FC - Real Oviedo 1-0 (0-0)

W meczu 6. kolejki hiszpańskiej Segunda División, który rozegrany został 18 października, drużyna Girony wygrała z Oviedo 1-0 (0-0). Starcie odbyło się na Estadi Municipal de Montilivi.

6. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-10-18 20:30 | Stadion: Estadi Municipal de Montilivi | Arbiter: Daniel Jesús Trujillo Suárez
Girona FC
Real Oviedo
1
0
Monchu 67'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Jedenastka Oviedo wygrała dwa razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 19. a 29. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Girony i jedną drużynie przeciwnej.

Na drugą połowę drużyna Girony wyszła w zmienionym składzie, za Santiago Buena, Adaya weszli Jonás Ramalho, Edgar Bárcenas. Trener Girony postanowił zagrać agresywniej. W 63. minucie zmienił pomocnika Sebastiana Cristoforę i na pole gry wprowadził napastnika Nahuela Bustos. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie.

Jedyną bramkę meczu zdobył Monchu dla jedenastki Girony. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę zaliczył Nahuel Bustos.

W 70. minucie Nahuel Leiva został zmieniony przez Vitiego Rozadę. W 76. minucie Samuel Sáiz został zmieniony przez Ibrahimę Kebe, a w pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku za Lunę wszedł na boisko Enric Franquesa, co miało wzmocnić drużynę Girony. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Borję Sánchez na Samuela Obenga oraz Lucasa Ahijada na Mossę.

Juan José Nieto Zarzoso
29′ 46′ Santiago Ignacio Bueno Sciutto
Simone Damiano Grippo
Bernardo Espinosa
Christian Fernández Salas
90′ Antonio Manuel Luna
Lucas Ahijado Quintana80′
 67′ Ramón Rodríguez Jiménez
Edgar González Estrada28′
76′ Samuel Sáiz Alonso
Marco Sangalli Fuentes
19′ 46′ Francesc Aday Benítez Caraballo
Matías Nahuel Leiva Esquivel70′
63′ Sebastian Cristoforo
Alejandro Arribas
90′ Enric Franquesa Dolz
Carlos Hernández Alarcón
Arnau Martinez
Giorgi Aburjania
46′ Jonás Ramalho Chimeno
Victor Álvarez Rozada70′
Valery Fernández Estrada
Javier Mier Martínez
76′ Ibrahima Kebe
Ricardo Rodríguez Gil Carcedo
Pau Victor Delgado
Jaime Suárez Juesas
46′ Edgar Yoel Bárcenas Herrera
Rafael Sebastián Mújica García
63′ Nahuel Lautaro Bustos
Samuel Obeng Gyabaa80′
Pablo Moreno Taboada
Cedric Wilfried Teguia Noubi

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Zespół Girony w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.