Liga hiszpańska - 6. kolejka Segunda División: FC Cartagena - CF Fuenlabrada 1-1 (0-0)

W meczu 6. kolejki hiszpańskiej Segunda División, który rozegrany został 17 października, zespół Cartagenej zremisował z Fuenlabradą 1-1 (0-0). Spotkanie odbyło się na Estadio Municipal Cartagonova. Na boisku mogliśmy zobaczyć Marcina Bułkę występującego w Cartagenej.

6. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-10-17 18:15 | Stadion: Estadio Municipal Cartagonova | Arbiter: Daniel Ocón Arráiz
FC Cartagena
CF Fuenlabrada
1
1
Rubén Castro 63'
F. Feuillassier 66'

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Fuenlabrada: Áleksowi Muli w 24. i Moi Delgado w 38. minucie.

Między 53. a 58. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Cartagenej i jedną drużynie przeciwnej.

Dopiero w drugiej połowie Rubén Castro wywołał eksplozję radości wśród kibiców Cartagenej, zdobywając bramkę w 63. minucie starcia. Przy strzeleniu gola pomagał Álex Martín.

W 65. minucie Sekou Gassama został zmieniony przez Aboubakary'ego Kantégo. W tej samej minucie w jedenastce Cartagenej doszło do zmiany. Adalberto Carrasquilla wszedł za Eladego Zorrillę.

Kilka chwil później okazało się, że wysiłki podejmowane przez zespół Fuenlabrady w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 66. minucie na listę strzelców wpisał się Francisco Feuillassier. Asystę przy golu zanotował Cristóbal.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał David Andújar, zawodnik Cartagenej. Trener Fuenlabrady postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił pomocnika Áleksa Mulę i na pole gry wprowadził napastnika Ibána Salvadora, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w doliczonej trzeciej minucie pojedynku, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Fuenlabrady: Mikelowi Iribasowi i Randy'emu Ntece.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Mikel Iribas Aliende90′
73′ David Andújar Jiménez
Marquez Crespo Cristóbal
89′ Alejandro Gallar Falguera
Francisco Feuillassier Ábalo  66′ 88′
76′ Ignacio Gil de Pareja Vicent
Alejandro Miguel Mula Sanchez24′ 74′
58′ 76′ José Ángel Jurado de la Torre
Randy Nteka90′
 63′ Rubén Castro Martín
Pathé Ciss
53′ 65′ Eladio Zorrilla
Rubén Pulido Peñas
76′ Sergio Aguza Santiago
Pol Valentín Sancho
65′ Adalberto Eliécer Carrasquilla Alcázar
Álvaro Aguado Méndez
José Antonio García Rabasco
Aldair Amarildo Fuentes Siguas
Sergio Lozano Lluch
Tahiru Awudu
89′ Alberto Cayarga Fernández
Óscar Francisco García Quintela88′
76′ William de Camargo
Aboubakary Kanté65′
Simón Moreno Barroso
Ibán Salvador Edu74′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter pokazał trzy żółte kartki piłkarzom Cartagenej, a zawodnikom gości przyznał pięć.

Drużyna Cartagenej w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.