Liga hiszpańska - 6. kolejka Segunda División: CF Fuenlabrada - Real Saragossa 2-1 (1-0)

16 października na Estadio Fernando Torres odbył się mecz 6. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Fuenlabrady i Saragossy. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Fuenlabrady 2-1. Na stadionie stawiło się 5 231 widzów.

6. kolejka Hiszpania - Segunda División
2019-10-16 21:00 | Stadion: Estadio Fernando Torres | Widzów: 5231 | Arbiter: Luis Milla
Javi Ros 61'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Saragossa: Giorgiemu Papunashvilemu w 25. i Simone Grippowi w 34. minucie.

Trzeba było trochę poczekać, aby Hugo Fraile wywołał eksplozję radości wśród kibiców Fuenlabrady , zdobywając bramkę w 35. minucie starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Fuenlabrady.

W 54. minucie Juanma został zmieniony przez José Leóna. W 58. minucie boisko opuścili zawodnicy Saragossy: Alberto Soro, Luis Suárez, a na ich miejsce weszli James Omonigho, Álex Blanco. W 61. minucie na listę strzelców wpisał się Javi Ros.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Fuenlabrady doszło do zmiany. Ibán Salvador wszedł za Oriola Rierę.

Piłkarze gospodarzy szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 67. minucie Ibán Salvador dał prowadzenie swojej drużynie. Asystę przy bramce zaliczył Mikel Iribas.

Po chwili trener Saragossy postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Giorgiego Papunashvilego. Na boisko wszedł Shinji Kagawa, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 77. minucie w jedenastce Fuenlabrady doszło do zmiany. Jeisson Martínez wszedł za Randy'ego Ntekę. Od 82. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Fuenlabrady oraz trzy drużynie przeciwnej.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

Cristian Darío Álvarez88′
90′ José Manuel Flores Moreno
Francisco Javier Atienza Valverde90′
Antonio Cristian Glauder García
Julián Javier Delmás Germán
Mikel Iribas Aliende
Simone Damiano Grippo34′
54′ Juan Manuel Marrero Monzón
Carlos Nieto Herrero
77′ Randy Nteka
Giorgi Papunashvili25′ 73′
82′ Pablo Clavería Herráiz
Jorge Marcos Pombo Escobar90′
Marquez Crespo Cristóbal
José Raúl Gutiérrez Parejo
 35′ Hugo Fraile Martín
James Omonigho Igbekeme58′
65′ Oriol Riera Magem
Alberto Guitián Ceballos
54′ José León Bernal
Daniel Lasure Briz
Pathé Ciss
Íñigo Eguaras Álvarez
Alejandro Vallejo Mínguez
Shinji Kagawa73′
77′ 90′ Jeisson Enrique Martínez Aranibar
Alberto Soro Álvarez58′
65′  67′ Ibán Salvador Edu
Luis Javier Suárez Charris58′

Przewaga drużyny Saragossy w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy pięć.