Liga hiszpańska - 6. kolejka Segunda División: CD Castellón - CD Lugo 0-1 (0-0)

17 października na Nou Estadi Castalia w Castellón de la Planej odbył się pojedynek 6. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Castellónu i Lugo. Starcie zakończyło się zwycięstwem Lugo 1-0.

Iriome 90'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W piątej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Adriána Lapeñę z Castellónu, a w ósmej minucie Diego Alendego z drużyny przeciwnej.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w jedenastce Lugo doszło do zmiany. José Carrillo wszedł za Manu Barreira. W 61. minucie Gerard Valentín został zastąpiony przez Iriome'a.

W 67. minucie sędzia pokazał kartkę Iriome'owi z zespołu gości. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Castellónu doszło do zmiany. Álvaro Fidalgo wszedł za Josepa Señégo. Trener Castellónu postanowił zagrać agresywniej. W 69. minucie zmienił pomocnika Jorge Fernándeza i na pole gry wprowadził napastnika Paola Fernandesa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Między 73. a 85. minutą, boisko opuścili zawodnicy Castellónu: Carles Salvador, Igor Zlatanović, na ich miejsce weszli: Luís Gustavo, Jordi Sánchez. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Hugona Ramy, José Rodrígueza zajęli: Cristian, Chris Ramos. W czwartej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Rafa Gálvez, piłkarz Castellónu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Lugo w 90. minucie spotkania, gdy Iriome zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki pomagał Cristian.

Minutę później sędzia pokazał kartkę José Carrillowi, piłkarzowi gości.

Eduard Campabadal Claros
5′ Adrián Lapeña Ruiz
Frederico André Ferrão Venâncio
90′ Rafael Gálvez Cerillo
Diego Alende López8′
Eneko Satrústegui Plano
Luis Ruiz Sayago
Rubén Díez Adán
Juan Pedro Jiménez Melero
69′ Jorge Fernández Lucas
Hugo José Rama Calviño73′
Marc Mateu Sanjuán
Fernando Seoane Antelo
69′ Josep Señé Escudero
Gerard Valentín Sancho61′
76′ Carles Salvador Vidal
Manuel Barreiro Bustelo61′
85′ Igor Zlatanović
Antón Quindimil Rodríguez
69′ Álvaro Fidalgo Fernández
Borja Domínguez Domínguez
76′ Luís Gustavo Ledes Evangelista dos Santos
Christopher Ramos de la Flor85′
69′ Paolo Fernandes Cantin

Juan Tomás Ortuño Martínez

85′ Jordi Sánchez Ribas

Przewaga jedenastki Castellónu w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Castellónu dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy w drugiej połowie.