Liga hiszpańska - 6. kolejka Segunda División: Albacete Balompié - CE Sabadell FC 3-0 (1-0)

W pojedynku 6. kolejki hiszpańskiej Segunda División, który rozegrany został 17 października, drużyna Realu Betis wygrała z CE Sabadell 3-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Estadio Carlos Belmonte w Albacete.

R. Zozulya 62'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Jedenastka Realu Betis zajmowała 21., natomiast zespół CE Sabadell - 22. pozycję.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna CE Sabadell wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Wysiłki podejmowane przez zespół Realu Betis w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 34. minucie Álvaro Arroyo dał prowadzenie swojej drużynie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Realu Betis.

W 51. minucie kartkę dostał Eddy Pascual z zespołu gospodarzy.

Drużyna CE Sabadell ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 52. minucie wynik na 2-0 podwyższył Álvaro Peña. Asystę zaliczył Manu Fuster.

W 53. minucie za Eddego Pascuala wszedł Karim Azamoum. W 57. minucie boisko opuścili zawodnicy CE Sabadell: Óscar Rubio, Juan Hernández, Héber Pena, Edgar Hernández, a na ich miejsce weszli Néstor Querol, Víctor García, Juan Fernández, Aarón Rey. W 61. minucie arbiter pokazał kartkę Aleiksowi Cochowi, piłkarzowi CE Sabadell.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Realu Betis w 62. minucie spotkania, gdy Roman Zozulja zdobył z karnego trzecią bramkę. Chwilę później trener Realu Betis postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Romana Zozulję. Na boisko wszedł Ortuño, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-0.

Juan Mackay Abad
 34′ Álvaro Arroyo Martínez
Aleix Coch Lucena61′
Ivan Kecojević
Gregorio Sierra Pérez
79′ Nicolás Ezequiel Gorosito
Juan Fernández Blanco57′
Diego Caballo Alonso
Víctor García Raja57′
79′ Álvaro José Jiménez Guerrero
Ángel Martínez Cervera
51′ 53′ Eddy Silvestre Pascual İsrafilov
Iosu Ozkoidi Alba
Pape Maly Diamanka
Aarón Rey Sánchez57′
 52′ Álvaro Peña Herrero
Adrián Cuevas Algeciras
 62′ (k.) 65′ Roman Zozulja
Juan Diego Molina Martínez68′
65′ Manuel Fuster Lázaro
Néstor Querol Mateu57′
Bernabé Barragán Maestre
Diego Licinio Lázaro Fuoli
79′ Flavien-Enzo Boyomo
Froilán Leal Coronilla
Francisco García Solsona
David Astals Barrera
Nahuel Arroyo Mazorra
Jesús Olmo Lozano
53′ Karim Azamoum
Óscar Rubio Fauria57′
Liberto Luis Beltrán Martínez
Héber Pena Picos57′
79′ David Del Pozo Guillén
Antonio Romero Boza
Javier Navarro Rodríguez
Iker Undabarrena Martínez
65′ José Manuel Núñez Martín
Gorka Guruzeta Rodríguez68′
Emiliano Gómez Dutra
Juan Hernández García57′
65′ Alfredo Ortuño Martínez
Edgar Hernández Marcé57′
Samuel Vazquez Diaz

Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.