Liga hiszpańska - 5. kolejka Segunda División: UD Logroñés - UD Almería 1-0 (0-0)

W meczu 5. kolejki hiszpańskiej Segunda División, który rozegrany został 10 października, zespół Logronés wygrał z Almeríą 1-0 (0-0). Spotkanie odbyło się na Estadio Nuevo Municipal Las Gaunas w Logroño.

5. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-10-10 16:00 | Stadion: Estadio Nuevo Municipal Las Gaunas | Arbiter: Oliver De La Fuente Ramos
UD Logroñés
UD Almería
1
0
Andy 78'

Już w pierwszych minutach jedenastka Almeríi próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 24. minucie Unai Medina został zastąpiony przez Iaga Lópeza.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Almería: Ivánowi Balliu w 31. minucie i Franowi Villalbie w trzeciej minucie doliczonego czasu. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Między 46. a 74. minutą, boisko opuścili zawodnicy Almeríi: Fran Villalba, Juan Villar, José Lazo, na ich miejsce weszli: Umar Sadiq, João Carvalho, Lucas Robertone. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Zelu, Leonarda Aceveda zajęli: Paulino, Roni. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Samuelowi Coście z zespołu gości. Była to 62. minuta pojedynku.

Trener Almeríi postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił pomocnika Samuela Costę i na pole gry wprowadził napastnika Cristiana Oliverę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Mimo że zespół gospodarzy nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 44 ataki oddał tylko trzy celne strzały, to w końcu zdobył długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. Na 12 minut przed zakończeniem starcia bramkę zdobył Andy. Asystę zanotował Roni.

W 82. minucie Ager Aketxe został zmieniony przez José Corpasa, co miało wzmocnić jedenastkę Almeríi. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ousamę Siddiki na Rubéna Martíneza.

Fernando Martínez Rubio
24′ Unai Medina Pérez
Sergio Akieme Rodríguez
46′ José Luis García Pérez
César de la Hoz López
Lander Olaetxea Ibaibarriaga
Ager Aketxe Barrutia82′
 78′ Andrés José Rodríguez Gaitán
Francisco José Villalba Rodrigo45′ 46′
87′ Ousama Siddiki
Samuel Almeida Costa62′ 74′
Jon Errasti Zabalete
José Carlos Lazo Romero74′
68′ Leonardo Acevedo Ruiz
Alejandro Centelles Plaza
24′ Iago López Carracedo
João António Antunes Carvalho46′
Andoni López Saratxo
Manuel Morlanes Ariño
87′ Rubén Martínez Granja
Radosav Petrović
Damián Ezequiel Petcoff Kailer
Lucas Gastón Robertone74′
Jaime Sierra Mateos
José Corpas Serna82′
46′ Paulino De la Fuente Gómez
Pedro Manuel Lobo Peixoto Mineiro Mendes
68′ David González Gómez
Cristian Gonzalo Olivera Ibarra74′
Martín Lapeña Ramos
Largie Ramazani
Ander Vitoria Agirre
Umar Sadiq Mesbah46′

Przewaga drużyny Almeríi w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Almeríi przyznał trzy żółte.

Drużyna Logronés wymieniła czterech zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.