Liga hiszpańska - 5. kolejka Segunda División: SD Ponferradina - FC Cartagena 0-2 (0-0)

11 października na Estadio El Toralín w Ponferradzie odbył się mecz 5. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Ponferradinej i Cartagenej. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Cartagenej 2-0. Na boisku mogliśmy zobaczyć Marcina Bułkę występującego w Cartagenej.

Elady Zorrilla 60'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Cartagenej wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Pablo Valcarce z Ponferradinej. Była to 30. minuta starcia.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Cartagena: Davidowi Simónowi w 51. i Davidowi Andújarowi w 52. minucie. Trener Ponferradinej postanowił zagrać agresywniej. W 56. minucie zmienił pomocnika Pabla Valcarcego i na pole gry wprowadził napastnika Kaxego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Cartagenej w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się José Jurado. Asystę zaliczył Elady Zorrilla.

Prawie natychmiast Elady Zorrilla wywołał eksplozję radości wśród kibiców Cartagenej, zdobywając kolejną bramkę w 60. minucie spotkania. Przy zdobyciu bramki pomagał Nacho Gil.

W 62. minucie kartką został ukarany Nacho Gil, zawodnik gości. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Ponferradinej doszło do zmiany. Gaspar Panadero wszedł za Erika Morána. W 70. minucie za Curra Sáncheza wszedł Moussa Sidibé.

Od 74. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Ponferradinej i jedną drużynie przeciwnej. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Marc Martínez Aranda
90′ Paris Alejandro Adot Barandiarán
David Simón Rodríguez Santana51′
Óscar Sielva Moreno
David Andújar Jiménez52′
90′ José María Amo Torres
José Alejandro Martín Valerón
Carlos Doncel Ordoñez
Alberto de la Bella Madureño
Pablo Guido Larrea Gambara
Pablo Clavería Herráiz
70′ Francisco José Sánchez Rodríguez
Alejandro Gallar Falguera90′
30′ 56′ Pablo Valcarce Vidal
Ignacio Gil de Pareja Vicent62′ 70′
70′ Erik Morán Arribas
José Ángel Jurado de la Torre  57′ 74′ 78′
79′ Juergen Farid Elitim Sepúlveda
Uriel Jové Balero
70′ Gaspar Panadero Zamora
Carlos David Moreno Hernández
70′ Moussa Sidibé
Adalberto Eliécer Carrasquilla Alcázar78′
79′ Alejandro Viedma Vega
Miguel Ángel Cordero Sánchez90′
56′ Álex Aizpuru Aizbitarte
Sergio Lozano Lluch

Alberto Cayarga Fernández70′

William de Camargo90′

Simón Moreno Barroso

Arbiter przyznał trzy żółte kartki piłkarzom Ponferradinej, a zawodnikom gości pokazał cztery.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy w drugiej połowie.