Liga hiszpańska - 5. kolejka Segunda División: Real Saragossa - Albacete Balompié 1-0 (0-0)

W spotkaniu 5. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 11 października, zespół Saragossy wygrał z Realem Betis 1-0 (0-0). Mecz odbył się na Estadio de la Romareda w Saragossie.

5. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-10-11 18:00 | Stadion: Estadio de la Romareda | Arbiter: Alejandro Muñíz Ruiz
Real Saragossa
Albacete Balompié
1
0
J. Narváez 88'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 14 razy. Jedenastka Saragossy wygrała aż pięć razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko dwa.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Nicolásowi Gorositowi z zespołu gości. Była to 44. minuta starcia.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę jedenastka Realu Betis wyszła w zmienionym składzie, za Nicolása Gorosita wszedł Flavien-Enzo Boyomo. W 59. minucie Luca Zanimacchia zastąpił Sergia Bermeja.

W 60. minucie Manu Fuster został zmieniony przez Chemę Núñez, a za Liberta Beltrána wszedł na boisko Javi Navarro, co miało wzmocnić zespół Realu Betis. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Javiego Ros na Adriána w 72. minucie. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Saragossa: Íñigo Eguarasowi w 65. i Sergiowi Bermejowi w 68. minucie. Chwilę później trener Saragossy postanowił bronić wyniku. W 72. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Gabriela Fernándeza wszedł Carlos Nieto, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę drużynie gospodarzy udało się strzelić gola i wygrać.

W 73. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Javiego Navarra z Realu Betis, a w 75. minucie Pichu Atienzę z drużyny przeciwnej. W 82. minucie Gaizka Larrazabal został zmieniony przez Giorgiego Papunashvilego, co miało wzmocnić zespół Saragossy. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Romana Zozulję na Ortuña.

Pod koniec meczu jedyną bramkę meczu zdobył Juan Narváez dla drużyny Saragossy. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę zaliczył Carlos Nieto.

W doliczonym czasie gry w jedenastce Realu Betis doszło do zmiany. Álvaro Peña wszedł za Jeana Seppa.

Carlos Isaac Muñoz Obejero
75′ Francisco Javier Atienza Valverde
Nicolás Ezequiel Gorosito44′ 46′
Alberto Guitián Ceballos
Ivan Kecojević
Josep María Chavarría Pérez
Diego Caballo Alonso
65′ Íñigo Eguaras Álvarez
Pape Maly Diamanka
82′ Gaizka Larrazabal Goikoetxea
Álvaro José Jiménez Guerrero
72′ Javier Ros Añón
Liberto Luis Beltrán Martínez61′
59′ Luca Zanimacchia
Jean Jules Sepp Mvondo90′
72′ Gabriel Matías Fernández Leites
Manuel Fuster Lázaro60′
 88′ Juan José Narváez Solarte
Álvaro Arroyo Martínez
72′ Carlos Nieto Herrero
Flavien-Enzo Boyomo46′
Alejandro Francés Torrijo
Francisco García Solsona
59′ 68′ Sergio Bermejo Lillo
David Del Pozo Guillén
72′ Adrián González Morales
Javier Navarro Rodríguez61′ 73′
Francho Serrano Gracia
José Manuel Núñez Martín60′
82′ Giorgi Papunashvili
Eddy Silvestre Pascual İsrafilov
Alberto Zapater Arjol
Álvaro Peña Herrero90′
Raí Nascimento de Oliveira
Emiliano Gómez Dutra

Alfredo Ortuño Martínez85′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Saragossy obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Drużyna Saragossy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.