Liga hiszpańska - 5. kolejka Segunda División: Real Oviedo - Real Sporting de Gijón 1-0 (1-0)

W spotkaniu 5. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 11 października, zespół Oviedo zwyciężył ze Sportingiem Gijón 1-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Estadio Nuevo Carlos Tartiere.

5. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-10-11 21:00 | Stadion: Estadio Nuevo Carlos Tartiere | Arbiter: Luis Mario Milla Alvéndiz
Real Oviedo
Real Sporting de Gijón
1
0
Tejera 38'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 meczów drużyna Sportinga Gijón wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 28. minucie sędzia pokazał kartkę Jeanowi-Sylvainowi Babinowi z Sportinga Gijón.

Jedyną bramkę meczu dla Oviedo zdobył z rzutu karnego Tejera w 38. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Oviedo.

W 57. minucie w drużynie Sportinga Gijón doszło do zmiany. Carlos Carmona wszedł za Nikolę Čumicia. W 63. minucie Nahuel Leiva został zmieniony przez Javiego Miera.

Między 63. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy Sportinga Gijón: Jean-Sylvain Babin, Aitor García, Javi Fuego, Bohdan Milovanov, na ich miejsce weszli: Pelayo Suárez, Álvaro Vázquez, Nacho Méndez, Guille Rosas. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Gustava Blanca, Mossy, Samuela Obenga zajęli: Borja Sánchez, Diego Johannesson, Rafa Mújica. Od 66. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Oviedo i jedną drużynie przeciwnej. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Oviedo postanowił bronić wyniku. W czwartej minucie doliczonego czasu pojedynku postawił na defensywę. Za napastnika Marca Sangallego wszedł Carlos Hernández, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Oviedo utrzymać prowadzenie.

Minutę później kartką został ukarany Joan Femenías, piłkarz Oviedo. W drugiej połowie nie padły gole.

Real Oviedo
90′ Joan Femenías del Salto
Diego Marino
Lucas Ahijado Quintana
Bohdan Milovanov77′
Simone Damiano Grippo
Jean-Sylvain Claude Babin28′ 71′
87′ Christian Fernández Salas
Borja López Menéndez
83′ José María Angresola Jiménez
Saúl García Cabrero
Edgar González Estrada
Nikola Čumić57′
90′ Marco Sangalli Fuentes
Javier Fuego Martínez77′
63′ Matías Nahuel Leiva Esquivel
Pedro Díaz Fanjul
 38′ (k.) Sergio Tejera Rodríguez
Aitor García Flores72′
63′ Gustavo Ezequiel Blanco Leschuk
Manuel García Alonso66′
84′ Samuel Obeng Gyabaa
Uroš Đurđević
Gabriel Nascimento Resende Brazão
Christian Joel Sánchez Leal
90′ Carlos Hernández Alarcón
Pablo García Carrasco
83′ Diego Johannesson Pando
Guillermo Rosas Alonso77′
Victor Álvarez Rozada
Pelayo Suárez López71′
63′ Javier Mier Martínez
Pedro Alejandro Zalaya Galardón
Ricardo Rodríguez Gil Carcedo
Gaspar Campos Ansó Fernández
63′ Borja Sánchez Laborde
Carlos Carmona Bonet57′
Jaime Suárez Juesas
Alberto González García
84′ 90′ Rafael Sebastián Mújica García
José Gragera Amado
Cedric Wilfried Teguia Noubi
Ignacio Méndez Navia Fernández77′

Álvaro García Vázquez72′

Przewaga zespołu Sportinga Gijón w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.