Liga hiszpańska - 5. kolejka Segunda División: RCD Espanyol Barcelona - AD Alcorcón 1-0 (0-0)

W pojedynku 5. kolejki hiszpańskiej Segunda División, który rozegrany został 10 października, drużyna Espanyolu Barcelona zwyciężyła z AD Alcorcón 1-0 (0-0). Mecz odbył się na RCDE Stadium w Cornelli de Llobregat.

Raúl de Tomás 75'

Już w pierwszych minutach jedenastka Espanyolu Barcelona próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę drużyna Espanyolu Barcelona rozpoczęła w zmienionym składzie, za Wu Leiego wszedł Nico Melamed. W 54. minucie sędzia pokazał kartkę Laure z AD Alcorcón.

W 62. minucie Richard Boateng zastąpił Marca Guala. W tej samej minucie Laure został zmieniony przez Víctora Garcíę, co miało wzmocnić zespół AD Alcorcón. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Miguelóna na Óscara Gila w 65. minucie oraz Frana Méridę na Vadillo w tej samej minucie. W tej samej minucie arbiter pokazał kartkę Juanmie Bravowi, piłkarzowi AD Alcorcón.

Trener Espanyolu Barcelona postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił pomocnika Matíasa Vargasa i na pole gry wprowadził napastnika Víctora Campuzana. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie.

Mimo że jedenastka Espanyolu Barcelona nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 87 ataków oddała tylko sześć celnych strzałów, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. Na kwadrans przed zakończeniem starcia wynik ustalił Raúl de Tomás. To już trzecie trafienie tego zawodnika w sezonie.

Dani Jimenez
65′ Miguel Juan Llambrich
Juan Manuel Bravo Alcántara65′ 80′
73′ Francisco Perez Merida
Laureano Sanabria Ruiz54′ 62′
Sergi Darder Moll
Hugo Fraile Martín
David López Silva
Richard Boateng62′
73′ Matías Ezequiel Vargas Martín
Ander Gorostidi García86′
 75′ 83′ Raúl de Tomás Gómez
Samuel Alejandro Sosa Cordero80′
46′ Lei Wu
Iván Martínez Gonzálvez
Ángel Fortuño Viñas
Samuel Casado Conde
Oier Olazabal
Carlos Bellvís Llorens
65′ Óscar Gil Regaño
Fidel Escobar Mendieta
Lluís López Mármol
Víctor Hugo García Hernández62′
Ricard Pujol Amat
José León Bernal
83′ Pol Lozano Vizuete
Juan Aguilera Núñez
Alejandro López Moreno
Luís Manuel Gonçalves Silva
46′ Nicolás Melamed Ribaudo
Diego Moreno Escobar
Óscar Melendo Jiménez
Óscar Arribas Pasero80′
73′ Álvaro Vadillo Cifuentes
Alejandro Escardó Llamas86′
73′ Víctor Campuzano Bonilla
Ernesto Gómez Muñoz80′
Jofre Carreras Pagès
Marc Gual Huguet62′

Drużyna Espanyolu Barcelona była w posiadaniu piłki przez 68 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie ukarał piłkarzy Espanyolu Barcelona żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał dwie żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.