Liga hiszpańska - 5. kolejka Segunda División: Malaga Club de Futbol - UD Las Palmas 0-0

W starciu 5. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 11 października, zespół Malaga CF zremisował z Las Palmas 0-0. Pojedynek odbył się na Estadio La Rosaleda w Maladze.

5. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-10-11 16:00 | Stadion: Estadio La Rosaleda | Arbiter: Saúl Ais Reig
Malaga Club de Futbol
UD Las Palmas
0
0

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 38. minucie żółtą kartkę dostał Yanis Rahmani, zawodnik Malaga CF.

Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy czerwoną kartkę obejrzał Álex Suárez, tym samym zespół gości musiał większość mecz grać w dziesiątkę, ale utrzymał korzystny wynik. W 45. minucie za Pejiña wszedł Éric Curbelo. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę drużyna Malaga CF rozpoczęła w zmienionym składzie, za Yanisa Rahmaniego, Ismaela Casasa weszli Jozabed, Iván Calero. W 52. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Sergiowi Ruizowi z zespołu gości.

W 55. minucie w drużynie Malaga CF doszło do zmiany. Pablo Chavarría wszedł za Josuę Mejíasa. Od 60. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Między 69. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy Las Palmas: Roberto González, Sergio Araújo, Enzo Loiodice, na ich miejsce weszli: Edu Espiau, Claudio, Fabio González. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jaira Samperii, Caye Quintany zajęli: David Larrubia, Julio Martínez.

Álvaro Vallés Rosa90′
46′ Ismael Casas Casado
Álvaro Lemos Collazo
55′ Josua Antonio Mejías García
José Alejandro Suárez Suárez40′
83′ Juan De Dios Rivas Margalef
Aythami Artiles Oliva
José Joaquín Matos García
Dani Castellano Betancor
José Luis Muñoz León
Roberto González Bayón79′
38′ 46′ Yanis Rahmani Cordeiro
Enzo Loiodice88′
60′ Alberto Escassi Oliva
Francisco Jesús Crespo García45′
69′ Jairo Samperio
Kirian Rodríguez Concepción
Cristian Rodríguez Pérez
Sergio Ruiz Alonso52′
88′ Cayetano Quintana Hernández
Sergio Ezequiel Araújo79′
Juan Soriano
Alejandro Domínguez Romero
Alejandro Benítez Palomero
Tomás Cardona
46′ Iván Calero Ruiz
Óscar Clemente Mues
69′ David Larrubia Romano
Fabio González Estupiñan88′
46′ Jozabed Sánchez Ruiz
Cristian Josué Artiles Cedrés
55′ Pablo Chavarría
Aridai Cabrera Suárez
88′ Julio Martínez Cortés
Eduardo David Espiau Hernández79′

Claudio Mendes Vicente79′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Malaga CF w pierwszej połowie, a w drugiej dwie. Zawodnicy drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną czerwoną kartkę, natomiast w drugiej dwie żółte.

Zespół Malaga CF w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna gości dokonała czterech zmian.