Liga hiszpańska - 5. kolejka Segunda División: CD Lugo - Real Club Deportivo Mallorca 0-1 (0-0)

W pojedynku 5. kolejki hiszpańskiej Segunda División, który rozegrany został 11 października, drużyna Lugo przegrała z RCD Mallorca 0-1 (0-0). Starcie odbyło się na Estadio Anxo Carro.

Salva Sevilla 56'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Drużyna Lugo wygrała aż cztery razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko dwa.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Jedynego gola z karnego strzelił Salva Sevilla dla drużyny RCD Mallorca. Bramka padła w tej samej minucie. W 58. minucie za Borję Domíngueza wszedł Edu Campabadal.

Między 61. a 76. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W 77. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Xavi Torres z Lugo i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 73. minucie. Między 79. a 83. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom RCD Mallorca i jedną drużynie przeciwnej.

Na 10 minut przed zakończeniem spotkania w drużynie Lugo doszło do zmiany. José Carrillo wszedł za Cristiana. Trener Lugo postanowił zagrać agresywniej. W 85. minucie zmienił obrońcę Gerarda Valentína i na pole gry wprowadził napastnika Chrisa Ramosa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 87. minucie w zespole RCD Mallorca doszło do zmiany. Ruiz de Galarreta wszedł za Daniego Rodrígueza.

W tej samej minucie trener RCD Mallorca postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Salvę Sevillę wszedł Fran Gámez, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać prowadzenie. Na dwie minuty przed zakończeniem meczu żółtą kartkę obejrzał Aleksandar Sedlar z drużyny gości. W doliczonej piątej minucie pojedynku drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Carlos Pita osłabiając zespół Lugo. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 66. minucie.

Manuel Reina Rodríguez
73′ 77′ Xavier Torres Buigues
Joan Sastre Vanrell
66′ 90′ Carlos Pita González
Franco Matías Russo Panos
Diego Alende López
Antonio José Raíllo Arenas
76′ Luis Ruiz Sayago
Brian Oliván Herrero
81′ 85′ Gerard Valentín Sancho
Salvador Sevilla López  56′ (k.) 87′
80′ Cristian Ignacio Herrera Pérez
Murilo De Souza Costa69′
José Luis Rodríguez Francis
Braian Ezequiel Cufré61′ 75′
Fernando Seoane Antelo
Aleksandar Sedlar88′
58′ Borja Domínguez Domínguez
Leonardo Román Riquelme
58′ Eduard Campabadal Claros
Jordi Mboula Queralt
80′ José Ángel Carrillo Casamayor
Amath Ndiaye
85′ Christopher Ramos de la Flor
Abdón Prats Bastidas

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Lugo dostali w meczu cztery żółte kartki oraz dwie czerwone, natomiast ich przeciwnicy cztery żółte.

Zespół Lugo w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.