Liga hiszpańska - 5. kolejka Segunda División: CD Leganés - Girona FC 0-1 (0-1)

W pojedynku 5. kolejki hiszpańskiej Segunda División, który rozegrany został 11 października, drużyna Leganés przegrała z Gironą 0-1 (0-1). Spotkanie odbyło się na Estadio Municipal de Butarque.

5. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-10-11 16:00 | Stadion: Estadio Municipal de Butarque | Arbiter: Juan Luis Pulido Santana
CD Leganés
Girona FC
0
1
M. Sylla 38'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół Girony wygrał dwa razy, zremisował tyle samo, nie przegrywając żadnego spotkania.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 11. a 20. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Leganés i jedną drużynie przeciwnej.

Jedyną bramkę meczu dla Girony zdobył Mamadou Sylla w 38. minucie. Sytuację bramkową stworzył Monchu.

W 44. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Adaya z Girony, a w pierwszej minucie doliczonego czasu Javiera Avilésa z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Girony.

Drugą połowę jedenastka Leganés rozpoczęła w zmienionym składzie, za Javiera Avilésa wszedł Juan Muñoz. W 55. minucie kartką został ukarany Rubén Pardo, piłkarz gospodarzy.

W 58. minucie w drużynie Leganés doszło do zmiany. Michael Santos wszedł za Sabina Merina. W 61. minucie za Sebastiana Cristoforę wszedł Ibrahima Kebe. Między 67. a 87. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W 70. minucie Rubén Pardo został zmieniony przez Erasa, co miało wzmocnić jedenastkę Leganés. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gumbaua na Edgara Bárcenasa w 79. minucie oraz Samuela Sáiza na Pabla Morena w tej samej minucie. Trener Leganés postanowił zagrać agresywniej. W 90. minucie zmienił pomocnika Rubéna Péreza i na pole gry wprowadził napastnika Miguela de la Fuentego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W drugiej połowie nie padły gole.

Juan Carlos Martín Corral86′
67′ Sergi Palencia Hurtado
Antonio Manuel Luna
45′ 46′ Javier Avilés Cortés
Ramón Rodríguez Jiménez87′
55′ 70′ Rubén Pardo Gutiérrez
Samuel Sáiz Alonso85′ 86′
20′ 58′ Sabin Merino Zuloaga
Francesc Aday Benítez Caraballo44′
14′ 90′ Ruben Salvador Perez Del Marmol
Ibrahima Kebe61′
70′ Javier Eraso Goñi
Pau Victor Delgado
Javier Rubio Haro
Edgar Yoel Bárcenas Herrera79′
90′ Miguel de la Fuente Escudero
Pablo Moreno Taboada86′
46′ Juan Munoz
Adrián Turmo
Daniel Ojeda Saranova

58′ Michael Nicolás Santos Rosadilla

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia ukarał żółtymi kartkami pięciu zawodników Leganés. Pokazał im trzy żółte kartki w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Piłkarze gości dostali dwie żółte kartki w pierwszej i trzy w drugiej części meczu.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast jedenastka Girony w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.