Liga hiszpańska - 42. kolejka Segunda División: UD Almería - Malaga Club de Futbol 0-0

20 lipca na Estadio de los Juegos Mediterráneos odbył się mecz 42. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Almeríi i Malaga CF. Starcie zakończyło się remisem 0-0.

42. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-07-20 21:00 | Stadion: Estadio de los Juegos Mediterráneos | Arbiter: S. Ais Reig
UD Almería
Malaga Club de Futbol
0
0

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Między 53. a 59. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. Kibice Malaga CF nie mogli już doczekać się wprowadzenia Juana Añora. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Tete Morente.

W 59. minucie Sergio Buenacasa został zmieniony przez Armanda Sadiku. Po chwili trener Almeríi postanowił bronić wyniku. W 65. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Ante Czoricia wszedł Iván Balliu, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać remis. Między 65. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy Almeríi: José Lazo, Fran Callejón, Barbero, Romera, na ich miejsce weszli: Fran Villalba, César de la Hoz, Juan Munoz, José Corpas. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Estebana Rolóna, Crista, Ismaela Casasa zajęli: Juan Carlos, Keidi Bare, Iván Jaime.

Miguel Ángel Garrido Cifuentes53′
85′ José Antonio Romera Navarro
Diego González Polanco
58′ 65′ Francisco Callejón Segura
David Rodríguez Lombán
65′ Ante Czorić
Cristo Jesús Romero Gómez68′
Francisco Javier Guerrero Martín
Adrián González Morales
65′ José Carlos Lazo Romero
Esteban Rolón68′
Enzo Alan Zidane Fernández
Sergio Buenacasa Alba59′
74′ Iván Martínez Gonzálvez
José Antonio Morente Oliva59′
Arvin Appiah
Renato João Saleiro Santos
Jerónimo Manuel Lario Martínez
Munir Mohand Mohamedi
65′ Iván Balliu Campeny
Ramón Enríquez Rodríguez
65′ César de la Hoz López
Iván Jaime Pajuelo86′
65′ Francisco José Villalba Rodrigo
David Larrubia Romano
85′ José Corpas Serna
Aaron Niguez Esclapez
Rubén Enri García
Juan De Dios Rivas Margalef
74′ Juan Munoz
Juan Cruz Díaz Espósito

Armando Sadiku59′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Almeríi, natomiast zawodnikom gości pokazał dwie.

Obie jedenastki dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.