Liga hiszpańska - 42. kolejka Segunda División: Real Sporting de Gijón - SD Huesca 0-1 (0-0)

20 lipca na Estadio Municipal El Molinón odbył się pojedynek 42. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Sportinga Gijón i Hueski. Starcie zakończyło się zwycięstwem Hueski 1-0.

42. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-07-20 21:00 | Stadion: Estadio Municipal El Molinón | Arbiter: G. Sagues Oscoz
Real Sporting de Gijón
SD Huesca
0
1
Cristo González 73'

Od pierwszych minut jedenastka Hueski zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Sportinga Gijón była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 50. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Rafę Mir z Hueski, a w 52. minucie José Gragerę z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener Hueski postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 53. minucie na plac gry wszedł Shinji Okazaki, a murawę opuścił Rafa Mir.

W 63. minucie Dani Raba zastąpił Davida Ferreira. W tej samej minucie Eugeni Valderrama został zmieniony przez Mikela Rica, a za Jordiego Mboulę wszedł na boisko Sergio Gómez, co miało wzmocnić zespół Hueski. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając José Gragerę na Manu Garcíę. Trener Sportinga Gijón wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Javiego Fuega. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Pedro Díaz.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Gaspar Campos z Sportinga Gijón.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Hueski w 73. minucie spotkania, gdy Cristo González strzelił pierwszego gola. Asystę przy bramce zaliczył Sergio Gómez.

W 77. minucie Gaspar Campos został zmieniony przez Berta Gonzáleza, a za Carlosa Carmonę wszedł na boisko Murilo, co miało wzmocnić jedenastkę Sportinga Gijón. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Crista Gonzáleza na Juana Carlosa. W 84. minucie arbiter ukarał kartką Javiera Galána, zawodnika gości.

Kelechi Nwakali
72′ 77′ Gaspar Campos Ansó Fernández
Eugeni Valderrama Domènech63′
77′ Carlos Carmona Bonet
Daniel Raba Antolí63′
65′ Pedro Díaz Fanjul
Rafael Mir Vicente50′ 53′
52′ 65′ José Gragera Amado
Enrique Gómez Hermoso
65′ Javier Fuego Martínez
Pedro López Muñoz
65′ Manuel García Alonso
David Ferreiro Quiroga63′
77′ Alberto González García
Sergio Gómez Martín64′
Hernán Daniel Santana Trujillo
Pedro Mosquera Parada
77′ Murilo De Souza Costa