Liga hiszpańska - 42. kolejka Segunda División: CD Numancia de Soria - CD Tenerife 2-1 (1-0)

20 lipca na Nuevo Estadio Los Pajaritos w Sorii odbył się mecz 42. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Numancii i CD Tenerife. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Numancii 2-1.

N. Šipčić 60'

Drużyna Numancii przed meczem zajmowała 20. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 25 pojedynków zespół Numancii wygrał dziewięć razy i zanotował siedem porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to zawodnicy Numancii otworzyli wynik. W 11. minucie bramkę zdobył Igor Zlatanović. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Higinio Marín z zespołu gospodarzy. Była to 41. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Numancii.

Trener CD Tenerife wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Javiego Muñoza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Lluís López. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić wyrównującą bramkę. W 53. minucie Jorge Padilla został zmieniony przez Daniego Gómeza.

Zawodnicy CD Tenerife nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu na listę strzelców wpisał się Nikola Šipčić. Asystę zaliczył Luis Milla.

W 62. minucie kartkę dostał Curro Sánchez, piłkarz gospodarzy.

Szybko po stracie gola zespół gospodarzy ponownie trafił do bramki rywala. W 64. minucie wynik ustalił Curro Sánchez. To już trzynaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Nacho.

W 67. minucie Igor Zlatanović został zmieniony przez Marca Mateu, co miało wzmocnić drużynę Numancii. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ikera Undabarrenę na Aitora Sanza oraz Joselu na Áleksa Bermeja. Chwilę później trener Numancii postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Mohamed Sanhaji, a murawę opuścił Curro Sánchez. W 79. minucie Elliot Gómez został zmieniony przez Susa Santanę, co miało wzmocnić zespół CD Tenerife. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nacha na Luísa Gustava.

W 82. minucie sędzia przyznał kartkę Ivánowi Calerowi z Numancii. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Daniel Hernández Santos
82′ Iván Calero Ruiz
Luis Milla Manzanares
 64′ 62′ 72′ Francisco José Sánchez Rodríguez
Iker Undabarrena Martínez70′
41′ Higinio Marín Escavy
José Luis Moreno Barroso70′
84′ Ignacio Agustín Sánchez Romo
Jorge Padilla Soler53′
 11′ 67′ Igor Zlatanović
Javier Alonso Bello
84′ Luís Gustavo Ledes Evangelista dos Santos
Álex Bermejo Escribano70′
67′ Marc Mateu Sanjuán
Daniel Gómez Alcón53′
72′ Mohamed Sanhaji Brahami
Ramón Nazareno Mierez

Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Numancii pokazał trzy żółte.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół CD Tenerife w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.