Liga hiszpańska - 42. kolejka Segunda División: CD Numancia de Soria - UD Las Palmas 1-1 (1-0)

9 czerwca na Nuevo Estadio Los Pajaritos w Sorii odbył się pojedynek 42. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Numancii i Las Palmas. Mecz zakończył się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 2 591 widzów.

42. kolejka Hiszpania - Segunda División
2019-06-09 20:00 | Stadion: Nuevo Estadio Los Pajaritos | Widzów: 2591 | Arbiter: Álvaro Moreno
CD Numancia de Soria
UD Las Palmas
1
1
Fran Villalba 27'
S. Srnić 79'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 28 spotkań drużyna Numancii wygrała 10 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz dziewięć remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 16. minucie kartkę dostał Luís Gustavo z Numancii.

Nagle piłkarze Numancii nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 27. minucie na listę strzelców wpisał się Fran Villalba. Przy strzeleniu gola asystował Luis Valcarce.

Między 36. a 44. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki piłkarzom gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Numancii.

W 61. minucie sędzia ukarał kartką Davida Garcíę, zawodnika gości. W 62. minucie za Toniego Segurę wszedł Fabio González.

W tej samej minucie Timor został zmieniony przez Javiego Castellana, co miało wzmocnić zespół Las Palmas. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Unaiego Medinę na Markela Etxeberríę. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę obejrzał Ripa z jedenastki gospodarzy. Trener Las Palmas postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił obrońcę Álvara Lemosa i na pole gry wprowadził napastnika Sergia Araúja, który w bieżącym sezonie ma na koncie cztery bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

W 75. minucie w jedenastce Numancii doszło do zmiany. Pape Diamanka wszedł za Luisa Valcarce'a.

Dopiero w drugiej połowie Slavoljub Srnić wywołał eksplozję radości wśród kibiców Las Palmas, zdobywając bramkę w 79. minucie starcia. Asystę zaliczył Sergio Araújo.

Na 10 minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie Numancii doszło do zmiany. Carlos Gutiérrez wszedł za Cristiana Ganeę. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Josep Martínez Riera
80′ Cristian George Ganea
Aythami Artiles Oliva
69′ Unai Medina Pérez
Éric Curbelo de la Fe
69′ Adrián Ripa Cruz
Alberto de la Bella Madureño
75′ Luis Valcarce Vidal
David García Santana61′
Alberto Escassi Oliva
Álvaro Lemos Collazo42′ 71′
16′ Luís Gustavo Ledes Evangelista dos Santos
Antonio Segura González44′ 62′
Daniel Nieto
Kirian Rodríguez Concepción36′
 27′ Francisco José Villalba Rodrigo
Cecilio Nauzet Pérez González
69′ Markel Etxeberría Mendiola
Deivid Rodriguez
80′ Carlos Gutiérrez González
Javi Castellano Betancor62′
75′ Pape Maly Diamanka