Liga hiszpańska - 42. kolejka Segunda División: Cádiz CF - Albacete Balompié 0-1 (0-0)

20 lipca na Estadio Ramón de Carranza odbyło się spotkanie 42. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Cádizu i Realu Betis. Mecz zakończył się zwycięstwem Realu Betis 1-0.

42. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-07-20 21:00 | Stadion: Estadio Ramón de Carranza | Arbiter: I. Bikandi Garrido
Cádiz CF
Albacete Balompié
0
1
Maikel Mesa 90'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 pojedynków zespół Realu Betis wygrał sześć razy, ale więcej przegrywał, bo dziewięć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 24. minucie za Marca Baró wszedł Moi Rodríguez.

Na drugą połowę jedenastka Realu Betis wyszła w zmienionym składzie, za Daniego Ojedę wszedł Manu Fuster. Drugą połowę drużyna Cádizu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Edu Ramosa wszedł Augusto Fernandez.

Trener Realu Betis postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 57. minucie na plac gry wszedł Barri, a murawę opuścił Jon Erice. A kibice Cádizu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Álvara Giméneza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Anthony Lozano. Między 65. a 81. minutą, boisko opuścili zawodnicy Cádizu: Jorge Pombo, Álex, na ich miejsce weszli: Filip Malbaszić, Nano. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Pedro Sáncheza, Álvara Arroya zajęli: Alberto Benito, Miguel Ángel.

W 80. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Moiego Rodrígueza z Cádizu, a w 90. minucie Maikela Mesę z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Realu Betis w 90. minucie spotkania, gdy Maikel Mesa strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. W piątej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Falemu Jiménezowi z drużyny gospodarzy.

Álvaro Arroyo Martínez81′
24′ Marc Baró Ortiz
Diego Caballo Alonso
Sergio González Martínez
Ivan Kecojević
90′ Rafael Jiménez Jarque
José Manuel Núñez Martín
Yann Yves Laurent Bodiger
Jon Erice Domínguez57′
65′ Alejandro Fernández Iglesias
Álvaro José Jiménez Guerrero
65′ Jorge Marcos Pombo Escobar
Maikel Mesa Piñero  90′ (k.) 90′
46′ Eduardo Ramos Gómez
Pedro Antonio Sánchez Moñino79′
Salvador Sánchez Ponce
Roman Zozulja
65′ Anthony Rubén Lozano Colón
Daniel Ojeda Saranova46′
Alberto Cifuentes Martínez
Gabriel Nascimento Resende Brazão
Saturday Keigo Erimuya
Adrián Rodríguez Giménez
24′ 80′ Moisés Rodríguez Laínez
Alberto Benito Correa79′
46′ Augusto Fernandez
Manuel Fuster Lázaro46′
65′ Álvaro Giménez Candela
Diego Hernández Barriuso57′
65′ Filip Malbaszić
Eddy Silvestre Pascual İsrafilov
65′ Alexander Mesa Travieso
Víctor Segura Tendero

Néstor Susaeta Jaurrieta

Miguel Ángel Gómez López81′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Realu Betis pokazał jedną.

Jedenastka Cádizu wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech graczy.