Liga hiszpańska - 42. kolejka Segunda División: AD Alcorcón - Girona FC 2-0 (0-0)

W starciu 42. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 20 lipca, zespół AD Alcorcón zwyciężył z Gironą 2-0 (0-0). Pojedynek odbył się na Estadio Santo Domingo.

42. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-07-20 21:00 | Stadion: Estadio Santo Domingo | Arbiter: Juan Luis Pulido Santana
AD Alcorcón
Girona FC
2
0
S. Sosa 56'
Óscar 74'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 meczów jedenastka AD Alcorcón wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo siedem razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę drużyna AD Alcorcón rozpoczęła w zmienionym składzie, za Reka wszedł Luis Perea. A trener Girony wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Áleksa Gallara. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 15 razy. Murawę musiał opuścić Ignasi Miquel.

W 55. minucie Álex Mula został zmieniony przez Stoichkova. Chwilę później trener AD Alcorcón postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 56. minucie na plac gry wszedł Óscar, a murawę opuścił Sandaza. Óscar bardzo przysłużył się swojej drużynie strzelając jednego gola. Była to już jego szósta bramka w tegorocznych rozgrywkach.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AD Alcorcón w 56. minucie spotkania, gdy Samuel Sosa strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. W 68. minucie Jairo Izquierdo został zmieniony przez Paua Victora, a za Joaquína Zeballosa wszedł na boisko Aday, co miało wzmocnić zespół Girony. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Samuela Sosę na Juana Aguilerę.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna AD Alcorcón, zdobywając kolejną bramkę. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Óscar. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Stoichkov.

Jedyną kartkę w meczu dostał Alcalá z zespołu gości. Była to 79. minuta meczu. W 84. minucie Gumbau został zmieniony przez Ibrahimę Kebe, a za Christiana Riverę wszedł na boisko Santiago Bueno, co miało wzmocnić jedenastkę Girony. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dorcę na Laure. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Juan Pedro Ramírez López
90′ Albert Dorca Masó
Jairo Izquierdo González68′
46′ Luís Manuel Gonçalves Silva
Pape Maly Diamanka
55′ Alejandro Miguel Mula Sanchez
Valery Fernández Estrada
 56′ (k.) 73′ Samuel Alejandro Sosa Cordero
Gerard Gumbau Garriga84′
56′ Francisco José Sandaza Asensio
Santiago Ignacio Bueno Sciutto87′
90′ Laureano Sanabria Ruiz
Jonás Ramalho Chimeno
73′ Juan Aguilera Núñez
Francesc Aday Benítez Caraballo68′
Richard Boateng
Borja García Freire
55′ Juan Diego Molina Martínez
Alejandro Granell Nogué
Serhii Myakushko
Ibrahima Kebe84′
46′ Luis Perea Hernández
Pau Victor Delgado68′
56′  74′ Óscar Arribas Pasero
Ilyas Chaira
Daniel Romera Andújar
Alejandro Gallar Falguera46′
Rui Pedro Silva Costa
Cristhian Stuani

Arbiter nie ukarał piłkarzy AD Alcorcón żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną żółtą.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.